08.06.2021

Snelli tiigist leiti imemasin

Tallinna Toompargis asuva Snelli tiigi setetest ja prahist puhastamise käigus tõid tuukrid põhjast välja veidra kolmerattalise sõiduki.

„Sellise ajaloolise veekogu puhastamisega võib kaasneda ka üllatusi. Kuigi tuukrid on ka varem tiigi põhjast üht-teist huvitavat, näiteks ostukärusid välja toonud, siis praegune leid on ikkagi erakordne,“ tõdes Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Oma majas oleme spekuleerinud, et tegemist on ilmselt nõukogudeaegse transpordivahendiga, näiteks mürskude või hoopis Toompea nõlvalt lastud ilutulestiku vedamiseks. Näitasime pilte leiust Sõjamuuseumi töötajatele, kes kohe selle vastu suurt huvi ilmutasid. Jääme huviga ootama nendepoolset hinnangut selle leiu ajaloo kohta.“

Snelli tiigi puhastamisega alustas töövõtja AS Terrat eelmisel sügisel ning jätkas kevadel peale tehnolooglist talvist tööpausi. Tiik puhastatakse vastavalt eelprojektile ning keskkonna- ja muinsuskaitse nõudeid järgides. Pärast puhastustöö lõppu peab töövõtja tiigi ümbruse ja pargiala korrastama. Tööd on plaanis lõpetada juuni lõpuks.

Erinevalt algsest plaanist puhastada tiik setetest kuivmeetodil, korraldati töö nii, et tiiki ei olnud vaja tühjaks pumbata. See lahendus tagas soodsama hinnaga samaväärse lõpptulemuse ja võttis arvesse ka keskkonnakaitselisi aspekte. 

„Snelli tiigi pinnalt puhastust on Kesklinna valitsus regulaarselt tellinud, aga nüüdne põhjalik ettevõtmine on osa Toompargi terviklikust korrastamisest. Pärast tiigi puhastamist saame mõelda juba pargiala arendamise võimalustele,“ lisas linnaosa vanem.

Uudise rubriigid: