02.07.2021

Snelli tiik sai puhtaks

Sel nädalal lõppes Toompargis Snelli tiigi puhastamine setetest.

„Snelli tiigi puhastamisega seotud põhitööd on nüüdseks lõppenud. Kolmkümmend aastat põhjalikult puhastamata olnud veekogu on nüüd taas linlastele avatud. Tiigi setetest puhastamise käigus tõid töömehed põhjast välja rohkem kui 20 000 kuupmeetrit muda ja prahti, mida on arvatud kogusest neli korda rohkem. Täname töövõtjat muutlikes ilmaoludes edukalt läbi viidud mahuka ja keerulise töö eest. Tiigist välja pumbatud mudasetet taaskasutatakse maastikukujundamisel taimede ja lillede väetiseks,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Snelli tiigi puhastamisega alustas töövõtja AS Terrat eelmisel sügisel ning jätkas kevadel peale talvist tööpausi. Tiik puhastati vastavalt projektile ning keskkonna- ja muinsuskaitse nõudeid järgides. Puhastustööd on lõpetatud, töövõtja korrastab nüüd tiigi ümbruse ja pargiala ja viib lõpule mõned väiksemad järeltööd.

Erinevalt algsest plaanist puhastada tiik setetest kuivmeetodil, korraldati töö nii, et tiiki ei olnud vaja tühjaks pumbata. See lahendus tagas soodsama hinnaga samaväärse lõpptulemuse ja võttis arvesse ka keskkonnakaitselisi aspekte.

„Snelli tiigi pinnalt puhastust on Kesklinna valitsus regulaarselt tellinud ja teeme seda edaspidi, aga nüüdne põhjalik ettevõtmine on osa Toompargi terviklikust korrastamisest. Nüüd kui tiik on puhastatud saame mõelda juba pargiala arendamise võimalustele,“ lisas linnaosa vanem.

Uudise rubriigid: