05.05.2017

Soodushinnaga kiipimiskampaania „Kiibi või kaota!“

Tallinna Keskonnaamet viib koostöös Varjupaikade MTÜ-ga sel kevadel taas läbi kiipimiskampaania "Kiibi või kaota". Nõmmel on selle raames kaks kiipimisaktasiooni: 28. mail Nõmme Kevade raames Nõmme turu parklas kell 11-15 (Turu plats 6) ja 4. juunil Männikul Nõmme Sotsiaalmaja hoovis kell 11-15 (Pihlaka 12).

Hind Tallinnas registreeritud loomaomanikele vaid 5 eurot, teistele 10 eurot. Arveldamine ainult sularahas! Kohapeal ka kiibi registreerimine. Kaasa looma pass (saab ka kohapealt) ja omaniku dokument. Koerad tuua kiipima jalutusrihma otsas ja vajadusel suukorviga ning kassid põgenemiskindlas transpordivahendis (puur või kott). Ilma rihmata põues toodud loomi ei teenindata! Kiipimiskampaania viivad läbi Varjupaikade MTÜ ja Tallinna Keskkonnaamet. Lisainfo: www.tallinn.ee/lemmikloom või Triinu Maandi 616 4004, Triinu.Maandi@tallinnlv.ee.

Kõik Tallinnas peetavad koerad ja kassid tuleb lasta veterinaaril mikrokiibiga märgistada! Kõik kiibid tuleb registreerida Tallinna Lemmikloomaregistrisse portaali taotlen.tallinn.ee või www.llr.ee/E-teenindus kaudu. Kõik loomaomanikud võiksid kontrollida, kas nende loom on registreeritud või mitte! Selleks tuleb kiibi number sisestada päringusse: www.llr.ee/Looma-otsing. Tõuloomade aretajad ei registreeri kutsikate ja kassipoegade kiipe omavalitsuste lemmikloomaregistritesse, seda peab tegema looma omanik! Vastasel korral ei ole kiibist mingit kasu, kuna looma pole võimalik seostada looma omanikuga. Kiip ise ei kanna mingeid andmeid peale kiibinumbri.

Leitud looma kiipi kontrollib juba leidmiskohal Tallinna loomade varjupaiga töötaja ning kui kiip on registreeritud, võetakse loomaomanikuga ühendust leidmiskohal. Seetõttu ei viidagi paljusid kiibitud ja registreeritud loomi Paljassaare varjupaika, vaid antakse omanikule üle leidmiskohal. Kui kiip või registreering puudub, viiakse loom uude Tallinna varjupaika aadressil Paljassaare tee 85. Infot loomade kohta saab telefonil 514 1431 ja veebilehelt www.varjupaik.ee/tallinna-loomade-varjupaik (vasakpoolsest menüüst). Ööpäevaringselt töötava infotelefoni 514 1431 kaudu saab edastada ka teateid hulkuvate ja omaniketa loomade kohta.

Loomaomanikul on kohustus lasta oma lemmik marutaudi vastu vaktsineerida, kiipida ja registreerida ning looma järelevalveta välja mitte lubada! Soovimatute järglaste ennetamiseks ning linna heakorra huvides soovitame lasta lemmikud steriliseerida-kastreerida. Loomaomanik vastutab oma looma järglaste eest ning on kohustatud likvideerima kõik oma looma tegutsemisjäljed (väljaheited, karvatuustid, kaevatud augud, rikutud haljastus, reostatud trepikojad jne). Kogu info lemmiklooma pidamise reeglite ja võimaluste kohta Tallinnas asub veebilehel www.tallinn.ee/lemmikloom

Kiipimisaktioon teistes linnaosades:

  • 20. mail Haabersti Kevadlaadal Õismäe tiigi pargi koerte jalutusväljakul kell 11-15 (Õismäe tee 22 taga);
  • 21. mail Kesklinnas Torupilli Selveri parklas kell 11-15 (Vesivärava 37);
  • 27. mail Pirita Spordikeskuse vastas Rummu tee äärse kergliiklustee parklas kell 11-15 (Rummu tee 7b vastas);