06.06.2017

Soomlased saavad Tallinna ühistransporti kaks päeva tasuta pruukida

Sel laupäeval kulmineerub Soome Vabariigi juubeliaasta tähistamine Eestis mõlema riigi artistide suure ühiskontserdiga Tallinnas Vabaduse väljakul. Sel puhul tegi Tallinna linnavalitsus naaberriigi kodanikele kingituse – kontserdipäeval, 10, juunil ning ka sellele eelneval päeval, 9. juunil on Eesti pealinna ühistransport kõigile Soome Vabariigi kodanikele tasuta.

Tallinna ühtse piletisüsteemi ühistranspordi liinidel tasuta sõidu õigust tõendavaks tunnuseks on Soome Vabariigi poolt väljastatud pildiga isikutunnistus.

10. juunil toimub mitmeid temaatilisi üritusi ka mujal Tallinnas - Maarjamäe lossis avatakse näitus „100 Soome asja“, Telliskivi tänava toidufestivalil pakutakse Soome toitu, toimuvad Soome – Eesti jalgpallimatšid ning palju muud.

Käesoleval aastal möödub 100 aastat Soome iseseisvumisest. Sellega seoses toimub ka Eestis palju Soomega seotud sündmusi ning sel laupäeval, 10. juunil Vabaduse väljakul toimuv suur Eesti-Soome kontsert on Soome 100. juubeliaasta peasündmus Eestis. Publiku ees on soome ja eesti pop- ja rokkmuusikud, kes esinevad koos ja eraldi. Tasuta kontsert on muusikaline segu nostalgiast ja uutest noortest artistidest, soomlaste ja eestlaste ühisesinemistest ning naabermaa laulude tõlgendustest. See on läbilõige praeguse hetke soome kultuurist ja selle ühisosast eestlusega.

Ühtlasi avatakse 10. juunil Maarjamäe lossis näitus „100 Soome asja“, mis räägib Soomest ja soomlaseks olemisest argiste, uuenduslike ja humoorikate asjade kaudu. Tänu Soome instituutide koostööle jõuab näitus Helsingist Tallinnasse, Oslosse, Madridi ja Riiga. Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones on näitus avatud 10. juunist kuni 20. augustini.

Nädalavahetusel toimuvad ka Telliskivi tänavatoidufestival ja Tadaa tänavakunstifestival, mille peateema on tänavu Soome. Eesti ja Soome tähistavad sel nädalavahetusel oma lähenevaid 100. sünnipäevi ka suure jalgpallilahinguga, Eesti ja Soome võistkonnad on vastamisi mõlemal pool lahte.