16.03.2017

Sõprade vastlapäev

3.a ja 8.a klass otsustasid hoolimata lume puudumisest pidada korralikult vastlapäeva. Ettevalmistused algasid juba 6. märtsil. Ühiselt valmistati vastlatort. Tordi materjaliks otsustati valida küpsised ja kohupiim. Tordi tegemine käis suure usinusega ja tulemus oli igati korralik. Tordid pandi ööks külmkappi söömist ootama. 7. märtsil koguneti saalis ja tehti võimlemismattidel üks korralik vastlaliug. Moodustati suurte ja väikeste võistkonnad. Väikesed võtsid kohad sisse „kelkudel” ja suured asusid vedajateks. Saal oli naeru ja lusti täis, kui võiduliug lahti läks.

8.a klassi tüdrukutel oli varuks veel teisigi põnevaid võistlusi, näiteks paaris nöörijooks, kus suurel ja väikesel oli jala ümber nöör ja koos tuli sooritada saali ulatuses vastlajooks. Pärast võistlusi jagati diplomeid ja siirduti külla 8.a klassile. Suured poisid tutvustasid vastlakombeid ja sellele järgnes ühiselt tehtud vastlatordi söömine. 
Ühistegevustes sai lõimitud nii kokanduskunst, kehaline tegevus kui ka emakeel. Seega oli suurte ja väikeste ühisüritus igati arendav nii kehale kui ka vaimule. Sõprade vastlapäeva aitasid korraldada 8.a klassi juhataja Triin Heinsalu ja 3.a klassi juhataja Liis Veske.

Vaata pilte toredast päevast siit.