17.11.2017

Staabi- ja sidepataljoni ajateenijad Tallinna Kihnu Lasteaias

Neljapäeva, 15.11.2017 hommikupoolikul, külastasid Tallinna Kihnu lasteaia Päikesekildude ja Tuulekildude rühma koolieelikuid staabi- ja sidepataljoni ajateenijad.

Esmane kohtumine leidis aset Laululootsikus, kus ajateenijate poolt tutvustati lastele sõduri varustust, välimust ja räägiti sellest, millega ajateenijad igapäevaselt tegelevad. Lapsed kuulasid räägitut huviga. Kohtumise käigus said lapsed selga proovida sõdurite kotte, pähe  kiivrit, hoida käes relvi, vaadata sisse kaamerasse. Jutukamate lastega tegid sõdurid intervjuusid, mis on üleval facebooki lehel Sõdurileht. Laululootsikust suunduti lasteaia õuealale, kus lapsed said istuda ajateenijate autosse ning näha, milline on auto seest poolt. Külastuse lõpus sai iga laps endale kingiks Eesti kaitseväe käepaela. Lastele see hommikupoolik väga meeldis. Kõiki pilte kohtumisest saab vaadata: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58404


Täname Staabi- ja sidepataljoni ajateenijaid toreda ja õpetliku hommikupooliku eest. Päikesekildude ja Tuulekildude rühma lastel on nüüd olemas esmased teadmised ja arusaamad sellest, millega tegelevad meie riigi kaitsjad.

Päikesekildude rühma õpetaja Maaria Alamets ja Tuulekildude õpetaja Reine Raud