24.04.2022

Stroomi ranna mänguala sai uue 22-meetrise mängulaeva Santa Maria

Pühapäeval, 24. aprillil kell 15 toimus Stroomi pargis uue, 22 meetri pikkuse mängulaeva avamine koos perepäevaga, kus kohal on piraadid koos traditsioonilise aardekirstuga.

„Stroomi ranna mängualade külastatavus on aastaringselt suur, mistõttu tekkis vajadus ja ootus suurema ning mitmekülgsema laeva järele,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap. „Uus laev on eelmisest laevast poole suurem ning sobib mängimiseks ja ronimiseks nii väikestele kui ka suurematele lastele.“

Uus laste mängulaev Santa Maria on senisest piraadilaevast poole pikem ja kõrgem, seetõttu laiendati ka Stroomi mänguväljaku liivaala. Kolme masti ja purjedega laeval on kolm erinevat liumäge, viis varikatusega platvormi ning 26 mänguseina. Sissepääse on kaheksa, neist kolm on võrguga. Laeval on ka paar võrkseina ronimiseks, kaheksa erinevat silda, tuletõrje laskumistoru jm atraktsioone. 

Laeva tellija on Põhja-Tallinna valitsus, projekteerija Järve ja Tuulik OÜ ning tööde teostaja Fixman Eesti OÜ. Senine Stroomi ranna mängulaev on veel kasutuskõlblik ja viiakse üle Pikakari randa. 

 

 

Uudise rubriigid: