22.07.2021

Stroomi rannas lehvib reostust märgistav lipp

Stroomi rannas heisati uuesti reostust märgistav lilla lipp, sest veest leiti üle normi soole enterokokke.

“Stroomi ranna suplusvee kvaliteet on muutlik, kui veel 15. juulil võetud veeproovide analüüs oli hea, siis juba 19. juulil võetud veeproovid ei vasta nõuetele ja viitavad, et vette on sattunud reoaineid. Terviseamet võttis ka kordusproovi, kuid kuni uute tulemuste saabumiseni ei ole soovitav ujuma minna,”  ütles Põhja-Tallinna vanema kohusetäitja Manuela Pihlap.

Reostuse allikate osas hetkel lõplikku selgust ei ole, kuid Põhja-Tallinna valitsus alustas koostööd riikliku Keskkonnaametiga, et teostada õhuseiret võimalike reostusallikate tuvastamiseks. Rannavalve heiskas Stroomi rannas lilla lipu, mis annab märku, et merevesi on saastunud. Reostus võib avaldada kahjulikku toimet nii lastele, vanuritele kui nõrgema immuunsüsteemiga inimestele. Pikakari rannas on näidud endiselt head ja suplemine lubatud.

Tallinna linn ja Põhja-Tallinna valitsus on Stroomi rannas suplusvee kvaliteedi parandamiseks seni astunud ja astumas järgmisi samme:

  1. Kooskõlastatult      Terviseametiga suplusvee kvaliteeti iseloomustavate esinduslike      veeproovide arvu suurendamine Stroomi rannas suplushooaja jooksul ning      täiendavalt esinduslike veeproovide võtmine Mustjõe oja valgalal ja Rocca      al Mare väljalasu juures. Igas mainitud kohas võetakse üks proov nädalas      suplusperioodi jooksul.
  2. Uue,      projekteerimise ootel oleva Seevaldi suunalise merre suunduva kollektori      keskkonnamõjude hindamise läbiviimine.
  3. Kopli lahe      rannikul on keelustatud koerte ja hobuste ujutamine/pesemine,      minimeerimaks koduloomade väljaheidetest tingitud reostust.  

Uudise rubriigid: