13.01.2018

Südalinna Koolis alustas tegevust kogupäevakool.

Kogupäevakool on tasuta ja seal osalevad igal koolipäeval kuni kella 17-ni kõik 1.- 9. klassi õpilased, kes pärast tundide lõppu ei lähe kohe koju või kelle koolipäev ei alga hommikul kell 8.00.

Kogupäevakooli klassiruum renoveeriti koolivaheajal ja sai kaasaegse ilme. Lisaks on seal palju uusi lauamänge jms. Täname ka kõiki lapsi ja lapsevanemaid, kes tõid kodust meile oma kasutatud lauamänge.
Kogupäevakool on alustanud väga edukalt ja esimesel nädalal osales vähemalt 98 erinevat 1.-8. klassi õpilast selle tegevuses. Kõige rohkem oli osalejaid reedel, kui päeva jooksul viibis erinevatel aegadel kogupäevakoolis kokku 48 õpilast.
Õpilastel on võimalus kogupäevakoolis nt mängida erinevaid (laua)mänge, meisterdada/joonistada ja neljapäeval toimus ka väike kinoõhtu, millest võttis laste üllatuseks osa ka direktor. Täna nooremad lapsed kohe rõõmsalt meenutasid seda ja uurisid, kas ta täna ka ikka tuleb kogupäevakooli :)

Kogupäevakoolis osalejad käivad 2 korda peale koolitundide lõppu õues. Seega kindlasti tuleks hommikul kodust väljudes lastel pähe panna müts, kaela sall ja kätte kindad, siis saab mõnuga lustida ja õues mängides ei hakka külm.

Samuti palume ka vanematel lastele selgitada, et kasulik on kasutada võimalust ja kodutööd teha õpiklassis õpetaja juhendamisel ära kohe samal päeval, kui need anti ja/või võtta kaasa soovitusliku kirjanduse raamat, mida kasvõi 15 minutit lugeda, sest nii saab kodus peale pikka koolipäeva ainult puhata ja mängida.

Sellised on õpilaste mõtted kogupäevakooli esimesest nädalast:
3. klassi õpilane Kristlin:"Soovitan ka teistel lastel tulla, sest siin on väga lõbus!"
2. klassi õpilane Mihkel: "Mulle meeldib siin kõige rohkem mängida Twisterit, sest siis saab trenni teha. Mulle meeldis ka kinoõhtu."
1. klassi õpilane Annaliisa: "Kõige toredam on Twisterit mängida, sest see on lahe mäng."