18.04.2018

Südalinna koolis avati põnev liitreaalsuse stuudio

17. aprillil avati Tallinna Südalinna Koolis projekti #EduInnoLab raames liitreaalsuse stuudio, mis on esimene omataoline Tallinna haridusasutustes.

Liitreaalsuse stuudio on loodud koolis juba toimiva tulevikuklassi osana. Avamisel tutvustati stuudio tulevikuvisiooni ja tegevusplaane, osalejad said virtuaalreaalsust ning tahvelarvutitele mõeldud liitreaalsuse rakendusi ka ise proovida.  

Liitreaalsuse võimalusi katsetas ka avamisel osalenud abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kelle sõnul avab uus stuudio justkui ukse tulevikku. „Liitreaalsuse korral on kasutaja tavamaailmas, kuhu saab aga vastavalt oma soovidele lisada erinevaid digitaalseid objekte jms., millega saame nii-öelda omavahel suhelda ja suhestuda. Usun, et see on põnev maailm nii õpilastele kui ka õpetajatele ning selle rakendamine õppetöös mõjub positiivselt mõlemale osapoolele,“ märkis Belobrovtsev.   

Südalinna kooli projektijuht Kerttu Mölder rääkis, et vastavatud labor toetab põhikooliastme reaalõppe suuna arendamist. „Me usume, et teadmisi on lihtsam omandada, kui neid koheselt ümbritseva maailmaga seostada. Liitreaalsus (sh virtuaalreaalsus) on selleks suurepärane võimalus,“ rääkis Mölder. „Õpilased hakkavad liitreaalsuse jaoks ise sisu tootma ega ole ainult tarbijate rollis. Laboris saame tutvustada ka liitreaalsuse kasutamise oskusi nõudvaid tuleviku ameteid.“ 

Stuudio avamist toetasid Tallinna Haridusamet ning Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskus (MEDIT).

Tallinna Haridusameti juhitava projekti #EduInnoLab käigus luuakse innovatsioonilaborid kaheksasse haridusasutusse. Laboritesse koondatakse teadmised ja oskused, kuidas uuenduslikke seadmeid ja meetodeid õppetöös rakendada ning head lahendused leiavad edaspidi koha õppekavades. Projektis osalevad Tallinna Kullatera Lasteaed, Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna 21. Kool, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium ning Tallinna Südalinna Kool. Seni on avatud juba viis laborit. Projekti raames on juba avatud üks Lego innovatsioonistuudio, kaks Makeblock’i stuudiot, üks aerokool ja üks liitreaalsuse stuudio koolides ning kaks roboaeda lasteaedades. 

Lisainfo:

Rainer Rannala
Tallinna Haridusamet 
Üldosakonna juhataja
Tel: 640 4503, 52 72 668
Rainer.rannala@tallinnlv.ee

 

Uudise rubriigid: