05.05.2022

Südame- ja nutikuu Tallinna Lasteaias Pääsusilm

Aprilli kuus toimusid mitmed erinevad tegevused meie lasteaias, et toetada laste ja töötajate tervist ja vaimu.

Südamekuu raames kutsusime üles kõiki töötajad kõndima ja oma läbitud kilomeetreid üles märkima. Kokku läbisid töötajad aprilli kuus 1569 kilomeetrit. Südame tervise toetamiseks matkasid õpetajad koos lastega lasteaia lähiümbruses.

7. aprillil tähistasime kogu lasteaias tervisepäeva. Tervisepäeval sai lasteaia siseruumides läbida takistusrada, mis lookles läbi terve lasteaia. 14. aprillil tähistasime õuesõppe päeva, siis toimusid kõik õppe- ja kasvatustegevused õues.

Nutikuu raames kutsusime kõiki Tallinna lasteaedu osalema nutikalendri tegevustes, kus avanes igal päeval üks nutikas tegevus. Kokku võttis nutikalendri tegevustest osa 40 õpetajat koos lastega.

Haabersti lasteaedade õpetajatele korraldasime 21.aprillil veebiseminari „Õppimist inspireerivad digi- ja robootikavahendid“. Seminaril esinesid õpetajad ettekannetega ja jagasid oma parimaid praktikaid kuulajatele. 26.aprillil viisime läbi töötoa „Lõbusalt ja targalt – digi- ja robootikavahendid õppe- ja kasvatustegevuses“ Tallinna Haridusfestivalil „iduEdu“.

27. aprillil toimus lasteaia õuealal robootikavahendeid tutvustav sündmus lastevanematele. Sel õhtul said lapsevanemad koos lastega tegutseda nelja erineva robootikavahendiga ja tutvuda uute õppevahenditega, mida kasutatakse lasteaias.

Lisaks võtsime osa erinevatest nutikatest tegevustest, mida korraldasid teised lasteaiad.

Allikas: Tallinna Lasteaed Pääsusilm

Uudise rubriigid: