06.05.2022

Südamekuu hommikuspordi kolmapäevakud Kullerkupu lasteaias

Tallinna tervise ja liikumise teema-aasta oli aprillikuus pühendatud südametervise hoidmisele ja naeru tervislikule mõjule. Ja mis oleks veel parem „rohi“ meie südamele kui liikumine ning mis paneks meid rohkem naerma, kui koos lapsega õues lustimine!

Südamekuu raames toimusidki pärast mõneaastast pausi taas kauaoodatud liikumisehommikud! Aprillikuu iga kolmapäeva hommikul kaheksast üheksani oli kogu õueala moodustunud üheks suureks terviserajaks. Iga atraktsioon oli ära kasutatud ning osavust ja kiirust sai proovida paljudes erinevates spordialades. Iga nädal algas start erineva hüpperuuduga või -rajaga. Sai pugeda läbi rõngaste ja hüpata üle tõkete. Harjutada tasakaalu nii liivakasti äärel liivakott pea peal kui ka kitsal kahelapse kiigul kõndides. Osavust sai proovida nii nuudlivisetega läbi rõngaste kui ka liivakotivisetega potti, mis asus liikuval kiigel. Rada lõppes ümber maja jooksuga ning viimases punktis olid kõik ära teeninud ühe pikka-pikka pai pealaest varbaotsani iseendalt!

Igal nädalal ootas hommikusportlasi uued põnevad ülesanded. Hommikustel liikumiskolmapäevakutel lustisid lastega nii emad kui isad, pannes lapsed uhkust tundma oma vanemate üle, kes nii osavad ja tublid olid!

Viimane kolmapäevak lõppes ühisjoogaga, kus tervitasime päikest ja maad ja kuud!

Loodame, et nakatasime kõiki peresid liikumispisikuga ning kõik pered on valmis uuteks väljakutseteks! Nüüd annamegi teatepulga üle Rohelise kooli liikmele, meie tublile lapsevanemale Gerdale, kes kutsub kõiki peresid maikuu jooksul Paljassaarele geo-peitust mängima, et liikuda ja nautida koos perega kvaliteetaega värskes õhus!

Tervisemeeskonna liige Kersti Saks