26.04.2018

Südamekuu lasteaias

Tänaseks on südamenädalast välja kasvanud südamekuu, mida peetakse igal aastal aprillis.

Ka meie Suur-Pae lasteaias pöörasime aprillikuus rohkem tähelepanu südame tervisele ning terve aprillikuu jooksul toimusid õues erinevad liikumismängud, mis toetavad liikumisharjumuste kujunemist ja oma tervise eest hoolitsemist.

Pääsukesed käisid muuseumitunnis "Terve hammas - ausammas", kus lapsed uurisid, miks on hambad erineva suuruse ja kujuga ning milliseid hambaid me kõigepealt kasutame, näiteks õuna süües või porgandit hammustades. Lapsed mõtlesid ja rääkisid sellest, miks lähevad hambad    teinekord katki ning kes tekitavad hammastesse hirmsad ja    valusad augud.

Jänkukeste rühmas oli südamekuu ja avatud uste päevade raames tervisepäev "Ole terve", kus lapsed uurisid ja arutlesid, mis tegevus, emotsioon, meeleolu või söök on südamele hea. Pärast arutelu mängisid lapsed koos ja leidsid üles kasulikud toidud ja vitamiinid. Mängus osales ka pisike robot Ozobot.

Pääsukeste rühmas (5-6 aastased lapsed) oli terviepäev - südamekuu ja avatud uste päevade raames - Integreeritud tegevused eesti keeles digivahenditega "Uurin oma keha robotitega". Suured tänud keelekümblusrühma õpetajale Veera Radionovale. 

Vaata pilte pildialbumist: