03.05.2018

Südamlik aprill pakub värsket õhku, tervislikku toitu ja sportlikke tegevusi

Tallinna Rukkilille lasteaias on aprillikuus traditsiooniks pühendada tervisele eriline tähelepanu. Sellel kevadel oli eesmärgiks oma pisikesi mudilasi innustada rohkem liikuma ja tervislikumalt toituma. Liikumisõpetaja ja rühmaõpetajate eestvedamisel pandi kokku kava, mis pakkus igasse nädalasse midagi põnevat.  

  • Iga hommik algas saalis ühise hommikvõimlemisega, et uni silmist läheks ja pärast puder paremini maitseks.
  • Iga päev pöörati tähelepanu vee joomisele ja selle kasulikkusele.
  • Kuu alguses alustati staadionil kergejõustiku alade treenimisega.
  • Teisipäeviti toimusid matkapäevad. Aprillikuu ilmad olid küll natuke jahedad, kuid õige riietus ja rõõmus tuju hajutasid pilvise ilma. Aiarühmad matkasid lasteaia ümbruskonnas ja avastasid kevadet. Lapsed ise nimetasid neid õppekäikke „Liikumine on tervise pant ja oma silm on kuningas“. Tagasisidena saime teada, et neile meeldis kõige enam lindude saabumist vaadelda, kuulata erinevaid kevadhääli ja uurida, kas puude pungad juba avanevad. Samuti meeldis putukate vaatlemine tärkavas rohus. Ja veel, lastele jäi silma tänavatel, pargis valitsev korralagedus ja tekkis mõte, et teeks heakorra päeva.
  • Toimus õppekäik Lahemaale - koolieelikud sõitsid tellitud bussiga õpperadadele, kus lookleb kaunis Pärlijõgi. Kevadpäev oli ehe elamus lastele, nad said oma silmaga vaadelda ja tunda loodust, näha inimetegevuse tagajärgi ning luua arusaadavaid ja põhjendatuid seoseid looduse kaitsmise ja inimese tegutsemise vahel.
  • Kolmapäeviti koostati tervislikest puuviljadest, köögiviljadest huvitavaid retsepte ja valmistati nendest erinevaid salateid, smuutisi. Arutati üheskoos salatite, smuutide koostisosade ja võimaliku maitsete üle ning muidugi vitamiinide kasulikkust organismile. Kõige enam meeldis lastele puuviljasalat, mida üheskoos rühmades valmistati ja muidugi ka söödi. Kõikidest retseptidest koostati retseptivihik koos illustratsioonidega.
  • Südamekuu raames külastas meie lasteaeda Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilane Diana, kes rääkis aiarühmades lastele inimese organismi siseelundidest ja nende talitlusest. Tähtsal kohal olid ka teemad: toitumine, hügieen, hammaste pesemine ja esmaabi. Iga soovija sai väikestes gruppides arsti mängida, siduda ja anda esmaabi.
  • Meie kõige pisemad sõimelapsed vaatlesid õuealal puid, põõsaid ja kuulasid lindude hääli ning mängisid liikumismänge. Rühmaruumis uurisid lapsed õpetajate juhendamisel juur- ja köögivilju: kapsast, kartulit, sibulat, porgandit, kaalikat, kurki ja tomatid, et millised nad ikka välja näevad ja kuidas maitsevad ning mis nendest saab valmistada.

Hea tervis see on õige toitumine, hea uni, liikumine värskes õhus ja sportimine.