11.04.2016

Südamlik vilistlaste päev Tallinna Kopli Noortemajas

9. aprillil toimus südamlik kohtumine Tallinna Kopli Noortemajas – praegused õpilased ja õpetajad said kokku noortemaja vilistlastega.

Kohale olid tulnud väga erinevate huvialade esindajad. Lapsena õpitu oli ühel või teisel moel mõjutanud nende edasist elu ja valikuid. Nad olid rahuolevad ja tänulikud, sest olid saavutamas oma elus soovitud eesmärke.

Oma tegemistest rääkisid ja loomingut tutvustasid mitu tegevat kunstnikku – vabakutseline kunstnik Maksim Simtšenko ja keraamik Maria Spoda, kellel praeguseks on  juba oma keraamikakoda. Maksim Simtšenko õppis Kopli noortemaja kunstiringis ligi viis aastat õpetaja Jelena Voronova kunstiklassis. See andis talle tõuke jätkata kunstiga Tallinna Kunstikoolis ja edasi juba Kunstiakadeemias. Tänaseks on tal olnud mitmeid näitusi ja välja kujunenud täiesti oma stiil. Eriti huvitav tundus tema markeri graafika, oskus ühe joonega joonistada, mida ta õpetas kunstitoas meie noortele kunstihuvilistele.

Oma õpetajale Jelena Novikovale  tulid tänusõnade ja lilledega külla endised klaveriõpilased, kes olid õppinud klaverit täisprogrammiga seitse aastat. Üks neist – Karina Nesvetajeva on juba ise muusika looja ja interpreet.

Massaaži õppinud noorest Sandra Matjašist on saanud kahe meditsiini eriala tudeng. Soov inimesi aidata viis ta meditsiinikooli, kus ta õpib õendust ja laste hooldust ning teeb massaaži nii lastele kui ka täiskasvanud abivajajatele. Õpingud noortemajas on teda aidanud õppetöös. Alus anatoomiast ja massaaži tehnikabaas võimaldavad tal eksamid ilma suurema vaevata sooritada ainult viitele.

Noortemajas oli näha väiksemaid ja suuremaid tehnikahuvilisi. Põnevust tõid elektroonilised demod. Kunagine õppur Lauri Sarvi pani käima ise ehitatud mehaanilise televiisori ja selgitas selle töötamise põhimõtteid. Elektroonikuna leiba teeniv endine õpilane demonstreeris  värvusmuusikat, näidati erinevaid ise meisterdatud värvilampidega valgusteid. Eriti huvitav oli käsitsi nikerdatud puidust öölamp, millele oli programmeeritud värviline valgus.

Noor  tantsupedagoog Anita Kurõljova tutvustas oma lugu. See algas siis, kui ta oli 4-aastane ja ema ta käekõrval Kopli noortemajja tõi. Sinna jäi ta tantsima 12 aastaks (kolm korda nädalas) ja tantsimine on saanud tema armastatud elukutseks. Ta teab kindlalt, et seob kogu oma elu tantsuga. Ta on väga tänulik oma emale, kes juhatas ta tantsu juurde ja oma esimesele õpetajale Jelena Bubonile, kelle juures treenides ta leidis oma armastuse tantsu vastu. Kokkutulekul said tema juhendamisel harjutada praegused väikesed tantsuringi lapsed. See oli tõeline meistriklass!

Õpetaja elukutseni on jõudnud ka disainer- moelooja Marina Dijatšenko, kes õpetab praegu disaini Kopli noortemajas.

Põnevust jätkus küllaga ja laste silmad särasid. Rõõmsad olid ka õpetajad kohtudes oma endiste õpilastega ja nähes, kui hästi nad elus edasi jõuavad. Näitused seintel ja laudadel, pildid, slaidid, praktilised töötoad ja õppused ning praktiline tantsutund – kõik oli kaasahaarav ja huvitav.  Jällegi leidis kinnitust see, et lapsena huvikoolist saadud oskused, teadmised ja kogemused, erinevates huviringides osalemine on andnud lastele kaasa nii palju väärtuslikku. See ongi lisaväärtus kogu eluks.

Vaata lähemalt Tallinna Kopli Noortemaja kodulehelt www.koplinoortemaja.edu.ee

Riina Olveti
Tallinna Kopli Noortemaja metoodik-projektijuht

Uudise rubriigid: