23.09.2016

Sügise alguse märgina sai sügispealinnaks Narva

Eile, kell 17.21, hetkel kui algas sügis, andis Tallinna esindaja, Kristiine linnaosa vanem Vadim Belobrovtsev Narva linnapea Tarmo Tammistele üle sügispealinna tiitlit tähistava tunnistuse ja sümboolse võimusaua.

Vadim Belobrovtsev luges ette ka Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa poolt allkirjastatud tunnistuse teksti, kus muuhulgas on õeldud:  „Käesolev tunnistus kinnitab, et Tallinna linn on nõus andma sügispealinna tiitli Narvale. Tunnistus kehtib alates astronoomilise sügise algusest 22. septembril kella 17.21st kuni astronoomilise talve alguseni 21. detsembril kell 12.44. Linnal tuleb võimaluste piires hoida loodus värvikirev ja õhutemperatuur plussis, taltsutada tuult ja peletada pilvi“.

Päris tseremoonia alguses oli aga Pärnu abilinnapea Meelis Kukk loovutanud suvepealinna tiitlit märkiva võimusaua Tallinna esindajale Vadim Belobrovtsevile, kes siis selle omakorda Narvale üle andiski. Tseremoonial osalesid ka kevadpealinna Türi ja talvepealinna Otepää esindajad.

Pidulik üritus toimus Narvas Geneva keskuses, kus pärast sügispealinna tiitli üleandmise tseremooniat sai publik osa ka kontserdist „Operetipärlid“.

Alates 2009. aastast on Narva linn kandnud järjepidevalt igal sügisel Eesti sügispealinna tiitlit, ent esimest korda sai piirilinn sügispealinnaks juba 1999. aastal.