08.09.2021

Sügisel algab Mustakivi tunneli remont

Mullu sai Lasnamäe elanikelt kaasava eelarve hääletusel enim hääli Mustakivi jalakäijate tunneli remont. Ettevalmistustööde käigus ilmnes, et tunneli renoveerimise aeg kujuneb plaanitust pikemaks ning hange ehitustööde läbiviimiseks kuulutatakse välja septembrikuus.

„Tunneli seisukorra uuringute käigus sai selgeks, et selle konstruktsioonid tervikuna ning eriti vee ärajuhtimiseks mõeldud süsteemid, on märksa kehvemas seisus, kui oli varem teada. Seega, ei õnnestu renoveerida kogu tunnelit ainult kaasava eelarve raames ning tööd toimuvad mitmes järgus,“ kommenteeris Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. 

Seetõttu tunneli remonditööd ja uue arhitektuurilahenduse loomine toimuvad eraldiseisvalt. Septembris kavatsetakse välja kuulutada hange remonditööde läbiviimiseks ning hiljem sügise jooksul välja töötada arhitektuurne lahendus. Seejärel parim lahendus teostatakse nii, et tunnel kujuneks sõbralikuks ja turvaliseks linnaruumiks. 

„Hetkel on ilmne, et suurem osa tunneli kaubanduspindadest kaob. Kindlasti hoiatame sellest aegsasti seal tegutsevaid kauplejaid. Kuid see ei tähenda seda, et seal üldse kaubandustegevust  ei toimu. Pigem on meie eesmärgiks tunnelit korrastada ja esteetilisemaks muuta ning luua rohkem ruumi seda kasutatavatele inimestele. Samuti soovime lisada valgust ja parandada tunneli turvalisust,“ kommenteeris Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Lisaks teeb linn paralleelselt ettevalmistusi tunneli sissepääsude kohale katuste ehitamiseks. Need kaitseksid treppe ja kaldteid vihma ja lume eest ning aitaksid ära hoida talvise libeduse tekke. 

Foto: Albert Truuväärt

 

Uudise rubriigid: