06.04.2017

Sügisel avatavas Sõle spordikeskuses peeti sarikapidu

Täna toimus Põhja-Tallinnas sel sügisel valmiva Sõle spordikeskuse (Sõle 40a) sarikapidu.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul paranevad valmiva Sõle spordikeskusega oluliselt sportimis- ja vaba aja võimalused eeskätt Põhja-Tallinna elanikele, ent arvestades spordikeskuse head asukohta, siis pakub uus ja kaasaegne spordikeskus kindlasti suurepärast võimalust sportimiseks kõigile linlastele. „Oleme võtnud sihiks tagada head võimalused sportimiseks igas linnaosas, nii on näiteks Lasnamäele kerkinud kaasaegne spordihall ja jäähall, peagi avatakse põhjalikult remonditud Kalevi spordihall,“ märkis Kõlvart. „Lisaks on linnas loodud väga head võimalused tervisespordi harrastamiseks värskes õhus – terviseradade võrgustik üle linna pakub võimalust tegeleda nii suusatamise, ratta-, jooksu-, käimise- jm harrastuspordiga.“

Septembris valmiva Sõle Spordikeskuse (Sõle 40a) näol on tegemist multifunktsionaalse kolmekorruselise spordirajatisega, mis kerkib endise Sõle Põhikooli kõrval asuvale kinnistule. Spordihoone koondab ühe katuse alla nii 25-meetrise 8 rajaga ujula, lastebasseini, kolme väljakuga pallimängusaali, 9 rajaga vehklemissaali ja kaks väiksemat spordisaali, kuhu on kavas rajada jõusaal ning läbi viia muid tegevusi.

Juba on valminud täismõõtmeline kunstmurukattega jalgpalliväljak, mis talveperioodil on kaetud kerghalliga, lisaks eeltoodule ehitatakse territooriumile ka välikorvpalliväljak ja street workout treeningplats.

Sõle Spordikeskuse detailplaneering algatati 2003. aastal ja see kehtestati 2009. aastal. Projekti arhitektid on Kadarik ja Tüür Arhitektid OÜ, projekti tehnilised joonised koostas Est-Konsult OÜ. Ehituse riigihanke võitjaks osutusid ühispakkujad Nordlin Ehitus OÜ ja OÜ Astlanda Ehitus, nende pakkumuse maksumuseks on 6,8 miljonit eurot. Kogu spordikeskuse ehituse ja sisustuse lõplikuks kogumaksumuseks kujuneb 8,5 miljonit eurot.