16.06.2017

Sügisel avatavas Tondiraba huvikoolis peeti sarikapidu

Täna toimus Lasnamäel Tondiraba huvikoolis (Punane 69) sarikapidu, kus abilinnapea Mihhail Kõlvart tänas hoone ehitajaid seni tehtud töö eest ja võttis ehitajatelt vastu sarikapärja.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Lasnamäe hoogsalt arenev linnaosa, kus elanike, sealhulgas laste arv on viimastel aastatel märkimisväärselt kasvanud. „Linna eesmärgiks on, et igal pealinna lapsel ja noorel oleks võimalus kodu lähedal kaasaegsetes tingimustes tegeleda heal tasemel huviharidusega, et oma võimeid avastada ja arendada. Paraku seni Tallinna suurima elanike arvuga linnaosas üldise suunitlusega munitsipaalhuvialakool puudus,“ märkis Kõlvart. „Tänavu sügisest on aga Tondiraba huvikool valmis pakkuma huviharidust kuni 1200 lapsele. Koolis saavad lapsed valida väga erinevate huviringide vahel, alates automudelismist kuni disaini ja rõivaste modelleerimiseni. Nii peaks igaüks leidma omale hingelähedase huviringi.“ 

Eelregistreerimine ja infot Tondiraba huvikooli kohta leiab http://www.tallinn.ee/est/tondirabahk/  

Tallinna Tondiraba huvikool hakkab eelolevast sügisest, alates 1. septembrist tegutsema Lasnamäel aadressil Punane tn 69 paiknevas endises koolihoones. Avatav huvikool pakub õppimisvõimalusi kuni 1200 lapsele.

Esplan OÜ poolt koostatud ehitusprojekti alusel toimub hoone teise korpuse väljaehitamine Tondiraba huvikooli tarbeks. Lisaks tuleb hoonele juurdeehitus pinnaga 480m2, millest 232m2 võetakse kasutusele Avatud Noortekeskuse ruumidena.

Ehitustööde käigus uuendatakse kõik amortiseerunud tehnovõrgud, energiatõhususe tagamiseks välisfassaad ja katus soojustatakse, paigaldatakse sundventilatsioonisüsteem, uuendatakse haljastus ja rajatakse parklad.

Ehitustööde maksumuseks on 3,6 miljonit eurot. Töid teostab Nordlin Ehitus OÜ, omanikujärelevalvet teostab SwecoEST AS. Hoone sisustuse orienteeruv maksumus on 200 000 eurot. Hoone rekonstrueerimise tähtaeg on 31.08.2017.

Rekonstrueeritav hoone oli eelnevalt kasutusel Tondiraba Gümnaasiumina, praegu tegutseb hoone ühes korpuses Lasnamäe Muusikakool ja endise spordisaali osa on kasutusel rendiruumidena.