14.09.2016

Sügislaat ja Petrojazz Kesklinnas

17. septembril toimus Tornide väljakul traditsiooniline Kesklinna sügislaat ja seejärel hõivasid kaheks õhtupoolikuks lava Petrojazzi artistid.

Laupäeval, 17. septembril pakkus sügislaat nagu varasematelgi aastatel kohalikku toidukaupa, käsitöömeistrite toodangut ja kehakinnitust. Samuti ei puudunud meelelahutus: esinesid ansambel Apelsin, POSÕ, Taisi laululapsed ja rahvatantsurühm Viisu Veeretajad.

Tervisetelgis sai mõõta vererõhku ja  -suhkru taset, kontrollida pulsi- ja kolesteroolinäitu ning teha tasuta muid tervisemõõtmisi. Lapsed veetsid aega batuudil ja poniga sõites või näomaalinguid tehes. Avatud oli Kesklinna noortekeskuse ja Kanutiaia Noortemaja telgid, kus samuti ootasid lapsi erinevad tegevused. Kesklinna valitsus pakkus linnaosa sünnipäeva puhul Pagaripoiste valmistatud torti, loteriil sai aga võita tervislikke või muidu kasulikke auhindu.    

Sügislaada lõppedes algas õhtul Tornide väljaku laval festival „Petrojazz Tallinnas“, kus esinesid tuntud muusikakollektiivid ja käsitöömeistrid Venemaalt. Oma programmiga sisustasid nad samas ka pühapäeva, 18. septembri õhtu. Petrojazz oli Tallinnas aasta jooksul juba kolmandat korda ja seegi kord koostöös Kesklinna valitsusega.

„Meie linnaosas on Peterburi kõrgetasemelised muusikud väga teretulnud,“ kinnitas Kesklinna vanem Alar Nääme. „Aasta tagasi andsid nad siin suurepärase kontserdi ja alles kolm kuud tagasi lisasid kaalu vanalinnapäevade kultuuriprogrammile. Seekord tuldi aga festivali „Petrojazz Tallinnas“ raames pakkuma lausa kahepäevast programmi.“

Tornide väljaku laval oli seekord võimalik kuulata-näha Petrojazzi parimaid esinejaid: Smooth Kats, Prostogroove, Quintet of Four, Evgenia Zima Band, The Twins Peek (Läti), konkursil „Venemaa hääl“ osalenud ELLINA R, Ekaterina Reka & Dj Alexander Nevsky. Lisaks kahele 4-5tunnisele kontserdile toimusid jazz-tantsu meistriklassid ja Peterburi meistrite käsitöölaat – viimane nii Tornide väljakul kui Harju tänaval. Kõik see oli külastajaile tasuta.