18.10.2016

Sügisvaheaeg Tallinnas pakub põnevat programmi

Peatselt algaval koolivaheajal ootavad pealinna noortekeskused, muuseumid ning huvikoolid lapsi ja noori osa võtma lõbusast koolivaheajaprogrammist. Tulemas on linnalaagrid, töötoad, mänguõhtud, spordiüritused jpm.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on tähtis, et lastel oleks vaheajal võimalus sisustada vaba aega arendavate tegevustega ning puhata koolist ja õppetööst.

„Koolivaheajal tuleb võtta aega puhkamiseks ja nii soovimegi pealinna noortele pakkuda tegevusi, mis aitaksid taastuda ning õppimiseks jõudu koguda. Sügisvaheajaprogrammist leiab üritusi ja linnalaagreid igas vanuses lastele ja noortele ning tegevusi jagub igale maitsele,“ tutvustas abilinnapea tänavust koolivaheajaprogrammi.

24. oktoobril alustavad sügisvaheaja tegevustega ka Tallinna noortekeskused, kes kutsuvad noori meisterdamise ja kunsti töötubadesse ning spordimängudele. Nii saab Pirita ja Kose Vaba Aja Keskustes osa võtta siidimaali töötoast, kokkamisõhtust ja decoupage-õpitoast. Pääsküla noortekeskuses saab õppida ärimudeli koostamist, teha tutvust moeliikumisega või valmistada disainitöötoas kanga- ja ehtejääkidest aksessuaare.

25. oktoobril tähistab oma sünnipäeva Kristiine noortekeskus, kus on toimumas viktoriinid ning põnev taskulambivõistlus. Lisaks on noored oodatud osa võtma teadusteemalisest töötoast. Meisterdada saab ka küünlaid ja helkureid.

Osavõtt noortekeskuste koolivaheaja tegevustest on tasuta. Noortekeskuste koolivaheajaprogrammidesse oodatakse noori vanuses 7–26 eluaastat ning tegevusi jagub igale maitsele.

Lapsed on koolivaheajal oodatud ka linnalaagritesse. Nii alustavad esmaspäevast, 24. oktoobrist linnalaagri tegevustega mitmed pealinna noortekeskused, Tallinna loomaaed, Kesklinna Lasteklubi, Lennusadam, Vivendi puidu- ja paberistuudio ning paljud teised muuseumid ja huvikoolid. 

Tallinna koolivaheajal toimuvaga saab tutvuda pealinna veebis www.tallinn.ee/koolivaheaeg.