02.07.2019

Sukeldujad tõid Harku järvest välja pudeleid ja prügi

Linnaosavalitsuse tellimusel puhastasid eile õhtul Harku järve suplusala põhja professionaalsed sukeldujad. Puhastustööd olid vajalikud, kuna ujujad on saanud vees olevate klaasikildude tõttu vigastada.

Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi sõnas, et linnaosavalitsuse tellimusel puhastati Harku järve põhja rannajoone lähedalt varem ka mehaaniliselt, kuid rannajoonest kaugemale rasketehnikaga minna ei saanud. „Kuigi viimastel nädalatel pole rohkem vigastusi õnneks olnud, tellisime meile appi Eesti Sukeldujate Klubi, mille viis liiget käsikaudu järve põhja koristasid,“ selgitas Hanimägi.

Ta lisas, et Harku järve puhul on tegemist keerulise objektiga, sest järve põhjas on palju muda ja vees on nähtavus olematu, kuid järve põhi sai tunduvalt puhtamaks. „Kahjuks amforaid järvest ei leitud, kuid sukeldujad tõid järvest välja nii purke, pudeleid kui ka plasti ning hulgaliselt muud kraami. Ma siiralt loodan, et olukord järves paranes oluliselt,“ sõnas linnaosavanem. 

Hanimägi rõhutas, et kõigi ühine ülesanne on tagada see, et klaastaara või muu prügi ei jääks järve või rannaalale, vaid jõuaks prügikasti. „Linnaosavalitsus paigaldab rannale lisasildid, et tuletada külastajatele meelde, mis pole rannaalal lubatud. Samuti oleme suveks tellinud turvafirma, et tagada avalikku korda. Kutsun siinkohal inimesi olema aga hoolsad ning austama enda ja teiste heaolu ning järgima kehtestatud reegleid,“ lõpetas Hanimägi.

Uudise rubriigid: