23.02.2018

Sünnipäevakuu Eesti Vabariik 100 Tallinna Läänemere Lasteaias

2018 aasta veebruarikuu on Tallinna Läänemere Lasteaias olnud käsikäes kogu Eestimaaga sündmusterohke ja kulgenud Eesti Vabariigi 100 sünniaastapäeva tähe all.

Eesti Vabariik 100 - juubelistend veebruar 2018.jpgJuubeliüritused algasid temaatilise stendi ,,Eesti 100” kujundamisega, stendi autoriks on II noorema rühma (Mäger) õpetaja Marika Lori.

Rühmades valmistasid lapsed oma õpetajate juhendamisel Eestist inspireeritud kunstitöid, valikut nendest saab näha teise korruse koridoris laste tööde stendil.

Teisel korrusel on avatud ajalooline näitus „Minu Eesti“ , kus on eksponeeritud laste tööd, fotod inimestest, hoonetest ja elust-olust. Näitusele on toodud mänge, vanaaegseid esemeid ja töövahendeid. Näituse pani kokku koostöös lapsevanemate ja lasteaia töötajatega III sõimerühma (Kass) ja II vanema rühma (Karu) õpetaja Ester Värk.Näitus Eesti 100 veebruar 2018.jpg

7. veebruaril toimus Läänemere Lasteaias traditsiooniline konkurss ”Eesti keele kaunis kõla”, mis oli sellel aastal juubelihõnguline. Konkursi läbiviimist juhtis II keskmise rühma (Rebane) õpetaja Krista Herkül.

15. veebruaril külastas I vanem rühm (Ilves) koos rühma õpetajate Aive Lepiku ja Indira Trealiga Lastemuuseumis Miiamilla muuseumitundi ,,Sõbrapäevatund – Eesti 100”.

19. veebruaril algas sünnipäeva nädal, mis juhatati sisse lumeskulptuuride meisterdamisega lasteaia õues kaskede alleel teemal „Eesti 100”.                                                      

20. veebruaril tõi I kooliks valmistuva rühma (Põder) õpetaja Sirje Viili eestvedamisel lasteaeda meeleolukat muusikalist külakosti Laikrete perebänd.

21.veebruar oli Eesti animafilmide päev. Sõimerühmadele oli kinosaal avatud I vanemas rühmas (Ilves). Aiarühmad nautisid kinokunsti lasteaia muusikasaalis.                                                                                                                     

EV 100 aastapäeva aktus 22.02.2018 Läänemere La-s.jpgSünnipäevanädal Eesti Vabariik 100 egiidi all kulmineerus 22. veebruari hommikupoolikul Eesti Vabariigi 100 sünniaastapäeva piduliku kontsert-aktusega, mida valmistasid ette ja viisid läbi lasteaia muusikaõpetaja Erika Sõsun ja II kooliks valmistuva rühma (Kits) õpetaja Margit Kruusamägi.   

I keskmise rühma õpetaja Siret Sõmer oli teinud ettepaneku, et kõik lasteaia töötajad kannaksid terve sünnipäevanädala Eesti rahvusvärvides rõivaid või Eesti rahvarõivaid. Mõte meeldis ja nii ka sündis.

Kõige kaunimad kostüümid hoiti piduliku kontsert-aktuse jaoks ja rahvuslikult pidulikus riietuses olid nii lapsed, kui töötajad. Peale kontsert-aktuse lõppu pildistasid ennast kõik rühmad Eesti 100 saalikaunistuse taustal, et jääks mälestus toredast päevast, mida vaadata aasta, kümne aasta või miks mitte ka saja aasta pärast.EV 100 aastapäeva pidulik aktus Läänemere LA-s 22.02.2018.jpg