20.02.2018

Suur-Pae Lasteaed avas EV100 näituse

Tallinna Suur-Pae Lasteaia pere kingib meie lastele ja õpetajatele, lastevanematele ja kõikidele külalistele ning Eesti riigile 100. sünnipäevaks isetehtud nukud erinevate maakondade rahvariietes.

Juba eelmise aasta lõpust tutvusime Eesti rahva kommetega, uurisime millised on eesti rahvariided ja millal neid kantakse. Ikka selleks, et saada uusi teadmisi ja valmistuda Eesti riigi sünnipäevaks.

Maailm muutub, vanemad traditsioonid ununevad. Meie lasteaia üks eesmärk on tekitada ja hoida huvi meie traditsioonide vastu, rahvarõivaste vastu. Veebruarikuu alguses korraldasime lasteaias nukkude ja nende riiete valmistamise õpitubasid, kus osalesid 4-7 aastased nukumeistrid. Käeliste tegevuste kaudu õpivad lapsed väärtustama ajalugu ja nägema ilu meie rahvakultuuris.

Tulemus oli suurepärane ja seepärast otsustasime valminud nukkudega kaunistada lasteaia fuajee, et kõik meie lapsed, õpetajad, lapsevanemad ning külalised saaksid neid imetleda.

Tänaseks oleme avanud lasteaias näituse „Eesti rahvarõiva ilu“, kus on näha erinevate Eesti maakondade rahvarõivad ja nende eripärasused. Rahvarõivaste ajaloo ja mitmekülgsuse kaudu saame tutvuda kogu Eesti rahva eripära ja mitmekesisusega.

Eesti riigi 100. sünnipäev on hea võimalus tuua rõõmu inimestele ning kogukondadele, äratada meis kõigis huvi Eesti ajaloo ja kultuuri vastu, innustada lapsi ja täiskasvanuid kultuurist osa saama, muuta nende kultuurielu veelgi sisukamaks.

Tehes üheskoos midagi huvitavat, õpime tundma ja armastama oma kodumaad.

Palju õnne, meie Eesti!

Vaata pilte pildialbumist:

Kutsume kõiki vaatama ja tutvuma meie näitusega ja lasteaiaga. Näitus on avatud 22. juunini 2018.

Olete kõik oodatud!