28.09.2018

Suur-Pae lasteaias avati projekti „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“ mängulinnak

Linna projekti „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“ raames rajatud mänguväljakute avamised jätkuvad. 26. septembril 2018 korraldas Tallinna Suur-Pae Lasteaed peo, et avada koos laste ja külalistega oma uus mängulinnak.

Mänguväljakud on Tallinna kingitus lasteaedadele Eesti sajandijuubeli puhul. Suur-Pae lasteaed sai kingiks mängulinnaku, mille andsid üle linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula ja Lasnamäe linnosa vanem Maria Jufereva. Sümboolselt said kingituse kätte ka kõik teised linnaosa lasteaiad.

Ehkki ilm oli vihmane ja hall, muutis lasteaiapere selle rõõmsaks ja värviliseks. Värvilistesse vihmakeepidega kaetud lapsed tantsisid ja laulsid koos õpetajatega, meeleolu aitasid tõsta ka erksad õhupallid ning päevajuhid Bitik ja Fiksik. Kõik külalised kiitsid tubli lasteaiaperet ning lahkudes oli neil naeratus näol.

Pildid: Suur-Pae lasteaias avati projekti „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“ mängulinnak

Eesti Vabariigi sünniaastal 1918 rajati Tallinnas esimene lasteaed – praegune Kopli Lasteaed –, millest sai alguse alushariduse andmine pealinnas. Seepärast soovis linn teha Eesti suure juubeli auks just sellise kingituse, mis tooks rõõmu eelkõige lastele. Nii otsustatigi kinkida uued õuemänguvahendid lasteaedadele. Projekt sai juubeliaastale kohaselt nimeks „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“, kuid kingituse saavad kõik 126 munitsipaallasteaeda, kus käib kokku ligikaudu 22 tuhat last.

Projekti koordineerib Tallinna Haridusamet, kes tegi esmalt koos Tallinna Alushariduse Juhtide Ühendusega mänguvahendite seast eelvaliku ning tutvustas seda lasteaiajuhtidele Lauluväljakul korraldatud messil septembris 2017. Iga lasteaed sai ise valida kas mängulinnaku, tasakaaluraja, kiige või võrkpüramiidi, pidades silmas oma õueala võimalusi. Oma arvamust said avaldada ka lastevanemad ja lasteaiatöötajad, kellele korraldatud küsitlusele vastas üle 11 000 inimese.

Mänguvahendite tootja ja paigaldaja leidmiseks korraldati kolm hanget, igale tootegrupile eraldi. Kõik hanked võitis Tiptiptap.

Lasteaedade valikute alusel rajatakse lasteaedadesse kokku 18 mängulinnakut noorematele lastele, 42 mängulinnakut vanematele lastele, 12 tasakaalurada noorematele lastele, 26 tasakaalurada vanematele lastele, 13 võrkpüramiidi ning 12 üksikvahendit erisuguste kiikedena ja 3 keerdpoomi. Mängulinnakute ja tasakaaluradade (kokku 98) ehitamise sõlmiti leping veebruaris 2018,  üksikvahendite paigaldamise leping juulis 2018. Projekti kogumaksumus on üle ühe miljoni euro. Mänguväljakute paigaldamine jätkub detsembri alguseni.

Mänguväljakud 2018.JPG

Uudise rubriigid: