21.04.2021

24. aprillil saab Pirital ära anda liigseid korralikke asju

24. aprillil teeb Uuskasutuskeskuse kaubik kogumisringi Pirital, peatudes kell 11–13 Pirita Selveri juures. Kaubikusse saab tuua kodus üleliigseks muutunud heas korras asju. See on mugav võimalus kodu lähedal anda ringlusse korralikud asjad, mis kasutult seisma jäänud ja võtavad asjatult ruumi.

Kevaditi kraamitakse ikka rohkem, sest jälle on üks tali seljatatud. Enne aga, kui asjad „talvekorterisse” saata ja oma järge oodanud kevadsuvised asjad uuesti kasutusele võtta, tasub üle vaadata, milliseid asju on plaanis ka edaspidi kasutada. Kas on midagi väikseks jäänud või mõni hobi unustuse hõlma vajunud? 
Kõik korralikud asjad, mis võiksid kellelegi teisele kasulikud olla ja rõõmu pakkuda, saab tuua Uuskasutuskeskusesse. Et asjade uuele ringile andmine oleks mugavam ja head asjad ei lõpetaks prügis, pakub Uuskasutuskeskus sel kevadel võimalust kutsuda asjadele järele annetustakso. Ära saab anda nii rõivaid, jalatseid, nõusid, raamatuid, mänguasju, spordivahendeid, kodusisustust kui ka seadmeid, peaasi, et kõik oleksid puhtad ja kasutuskõlblikud. Annetustakso saab tellida Uuskasutuskeskuse kodulehelt uuskasutus.ee/annetustakso või helistades 5553 3001. 

Kauba kontaktivaba üleandmine
Kodus liigseks muutunud heas korras asju võtavad oma tavapärastel lahtiolekuaegadel vastu ka kõik Uuskasutuskeskuse kauplused. Piirangute ajal tuleb asjade kontaktivabaks üleandmiseks helistada kohale tulles kaupluse telefoninumbrile, mille leiab kaupluse ukselt. Igas Uuskasutuskeskuse kaupluses toimetab piirangute ajal vähemalt paar inimest, kes võtavad vastu annetusi, sorteerivad ja sisestavad tooteid e-poodi. Teise ringi kaupu saab piirangute ajal uudistada turvaliselt aadressil pood.uuskasutus.ee.
Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetused ja saadab heas korras asjad uuesti ringlusse. Osa asjadest läheb müüki, osa koostööpartnerite kaudu abivajajatele. Annetuste müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus isemajandava mittetulundusliku organisatsioonina oma kaupluste ülalpidamiskulud ja laieneb võimaluse korral üle Eesti, et uuskasutus kõigile Eesti inimestele mugavaks teha.

Kogumisring Pirital
24. aprillil teeb Uuskasutuskeskuse kaubik kogumisringi Pirital, peatudes kell 11–13 Pirita Selveri juures. 
Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarvikuid, raamatuid, spordi- ja hobitarbeid, nipsasju, kodutekstiile, sisustusesemeid, väiksemaid kodumasinaid ja isegi toataimi. Uuskasutuskeskusele võib julgesti annetada ka hooajaväliseid kaupu, näiteks talispordivahendeid. Kõik asjad saab üle anda turvaliselt ja kontaktivabalt, pannes need kaubikusse.
Uuskasutuskeskus ei võta vastu turvalisuse kaalutlusel turvahälle ja -toole, kineskooptelereid ja gaasipliite, samuti katkisi asju. Uuskasutuskeskus asju ei paranda, pealegi võib katkine ese olla oht järgmisele kasutajale. Kogumisringi ajal palub Uuskasutuskeskus mitte tuua mööblit, vaid selleks eraldi koju kaubik tellida.
Uuskasutuskeskus on Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti koostööpartner heakorrakuu kampaania raames. Heakorrakuul on põhirõhk ringmajandusel.

Uudise rubriigid: