31.01.2018

Suurte õppimisrõõm abistab mängulisel õpetamisel

30. jaanuari lõunapoolikul kogunes Tallinna Kihnu Lasteaia Laululootsikusse saalitäis õpihimulisi täiskasvanuid, kelle kõigi ühiseks sooviks oli mängulise õppe laiema tähenduse mõistmine.

Kaks koolitustundi möödusid õhinal õppides ja tegutsedes: eelsoojenduseks toimusid rühmatööd, misjärel sukelduti põneva ning mängulise tegevuse maailma kõike ise lapse kombel läbi tegema. Juba teist aastat oleme koos õpetajatega püüdnud Päevasõna abil tegevusi põnevamaks ja mängulisemaks muuta, samm-sammult oleme selle poole teel. Koolituse käigus selgus tõsiasi, et kõige tavapärasemad vahendid ja lihtsus on see, mis igasse tegevusse mängu toob ja lastel ning õpetajatel õppimisest rõõmu laseb tunda. Koolitusel loodi seoseid, arutleti, põhjendati, loendati ja loeti, arvutati, õpiti hulgaliselt uusi mõisteid ning tagatipuks meisterdati. Jäi üle vaid imetleda koolitusel osalejate mõttelendu ja loovust- papist ühekordsete taldrikute tükkidest said pildile päike,  soojakott, tuuleveski, diivan koos televiisoriga, purjekas, disainvaas, rakett, liivaloss, mäestik, palmipuu, Köögikaal_PS_koolitus_30_01_2018.jpg telefon, lumelabidas ja veel palju muud põnevat. Suur aitäh kõigile osalejatele mängulusti ja panustamise eest. Loodame, et õpitu rakendub rühmades mänguliste ning lapsi köitvate õppe- ja kasvatustegevuste korraldamisel.

Minu eriline tänu kuulub õpetaja Tiina Kukele Paikuse Lasteaiast Mesimumm, kes on mind juba aastaid koolitajana inspireerinud köitvaid õppematerjale taas looma ja teistele jagama.

Lasteaia direktor Eve