01.04.2021

Suurvaktsineerimisele saab registreeruda kõnekeskuse kaudu

Tallinna linn lõi koostöös Tallinkiga vaktsineerimiskeskustes toimuvale suurvaktsineerimisele registreerimiseks kõnekeskuse, mis alates homsest, 1. aprilli hommiku kella 8-st töötab eesti ja vene keeles. Eesti keeles saab registreerida telefonil 600 7775 ja vene keeles telefonil 6007774. Telefoniregistratuur töötab neljapäeval ja reedel kella 8-20ni, laupäeval ja pühapäeval kella 10-18ni.

Linnavalitsus pidas oluliseks 65-aastaste ja vanemate sihtrühma puhul luua lisaks digiregistratuurile kõnekeskus, mille kaudu saab vaktsineerimisele registreerida ka oma vanemaid ja sugulasi, kes ei ole digimaailmas kodus.

Linna tagab lisaks vaktsineerimiskeskustes kõik vajalikud tugiteenused ja katab nendega seotud kulutused. Niisamuti tagab MUPO keskuste juures turvalisuse ja tugipersonalina osalevad keskustes vabatahtlikena linnatöötajad. Selleks, et inimesed saaksid turvaliselt ja mugavalt vaktsineerimisele sõita, tihendatakse reedest pühapäevani ka vaktsineerimiskeskuste juurde viivate bussiliinide graafikuid ja sõitjaid teenindavad liigendbussid.

Sõle Spordikeskuses vaktsineerib inimesi Confido Meditsiinikeskus reedel, laupäeval ja pühapäeval kell 10-19, vaktsineerimisvõimalus on kokku 3900 inimesel. Tondiraba Jäähallis on vaktsineerimas Medicum laupäeval ja pühapäeval kell 9-18, vaktsineerima oodatakse 3200 inimest. Mõlemale kliinikule on Haigekassa vaktsineerimiseks eraldanud AstraZeneca vaktsiini.

Sõle spordikeskus asub aadressil Sõle 40a, mille juures peatuvad bussiliinid 33 (Männiku-Maleva), 40 (Viru keskus-Randla), 66 (Priisle-Randla) ja 72 (Keskuse-Kopli). Tondiraba jäähall asub aadressil Varraku 14. Tondiraba Jäähalli kõrval asub Virbi peatus, kus peatuvad bussid 19, 44, 51 ja 65.

NB! Vaktsineerima saab tulla ainult eelneva registreerimise alusel. Vaktsineerima tulles palume kaasa võtta isikut tõendava dokumendi.

Sel nädalavahetusel vaktsineeritakse üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva.

Lähemalt leiab nädalavahetusel toimuva vaktsineerimise kohta infot SIIT ja vaktsineerimise kodulehelt https://vaktsineeri.ee/.

Foto on illustratiivne, autor: Anna Shvets, Pexels.com

Uudise rubriigid: