31.05.2021

Suvel toimuvad noortele tasuta treeningud

1. juunil algab Tallinnas läbi suve vältav välitreeningute sari, mille eesmärk on pakkuda noortele suvevaheajaks sportlikku ajaveetmise võimalust ja innustada regulaarselt liikuma.

Suvetreeningute raames viivad võrkpalli, korvpalli ja jalgpalli treeninguid läbi mitmed tippspordi kogemusega treenerid. Pallimängudele lisaks leiab kavast ka tõukeratta treeningud. Pealinna noortele on suvetreeningutes osalemine tasuta. 

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on laste ja noorte liikumisaktiivsuse kujunemisel oluline roll nii kodul, ühiskondlikel väärtushinnangutel kui ka võimalustel. „Erinevate uuringute põhjal on selgunud, et rõõmsa meele ja tragi vaimu tarvis on päevas soovitatav kõigil vähemalt tund aega aktiivselt liikuda, ent mööduva pandeemia-aasta vältel olid lapsed ja noored koolitöid tehes senisest enam ekraanide taha istuma suunatud ja liikumisharjumus võiski nii soiku jääda. Seepärast soovib linn ka sel suvel ergutada lapsi ja noori terve suve vältavate põnevate treeningute kaudu liikuma ja kogenud treenerite juhendamisel rõõmu aktiivsest eluviisist leidma,” sõnas Belobrovtsev. 

Treeningud toimuvad Kristiine, Kesklinna, Haabersti, Nõmme, Pirita, Põhja-Tallinna, Mustamäe ja Lasnamäe linnaosade spordiplatsidel ning ühe treeningu pikkus on orienteeruvalt 1,5 - 2 tundi.

Täpsem ajakava ja lisainfo Tallinna Kultuuri-ja Spordiameti kodulehel

Treeningutele on oodatud kõik noored spordihuvilised, varasem kogemus spordialaga ei ole vajalik. Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet korraldab noorte suvetreeninguid koostöös Tallinna Haridusametiga juba teist aastat. 

Uudise rubriigid: