06.06.2018

Suveteater lastele vallutab Kesklinna pargid

10. juunist kuni augusti lõpuni täidab pühapäeviti Tallinna Kesklinna parke lasteetenduste suvesari.

Avaetendusena saab eeloleval pühapäeval kell 11 näha Falgi pargis lustakat lavastust „Lambaarst“. Suve jooksul jõuavad lasteetendused paljudesse Kesklinna parkidesse. 

„Suvi on tore aeg selleks, et kasutada head ilma ning veeta lastega lõbusalt aega roheluses. Seetõttu pakume parkides tervele perele meelelahutuseks kaasahaaravaid etendusi. Juunist kuni augusti lõpuni saab Kesklinna parkides näha nelja erinevat lavastust. Suveetenduste algusaeg kell 11 on lastele igati sobiv, lisaks pakutakse neile iga etenduse järel mitmesuguseid tegevusi,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Etendus "Imeline puhkus" pakub rohkelt muusikat ning haaravat ja humoorikat lugu sõbra aitamisest. "Lambaarst" räägib läbi lustakate seikade sellest, kuidas tervist hoida ja mida teha siis, kui haigus kimbutama hakkab. "Kasulik vares" jutustab veidi muinasjutulise ja samuti lõbusa loo, kuidas ühe vahva linnu abil saab eit tigedusest ja taat laiskusest lahti. Grigori Osteri näidendi järgi lavastatud “38 papagoid” räägib vene keeles neljast sõbrast – jutukast ahvist, arglikust elevandist, ekstsentrilisest papagoist ja mõtlikust boast. 

Lasteetenduste sarja korraldab Kesklinna valitsus koos lasteteatriga Trumm ja Vene Noorsooteatriga. Etendused kestavad 30-40 minutit ning on vaatajatele tasuta. Tugeva vihma korral jääb etendus ära. 

Suviste lasteetenduste KAVA:

10.06 Falgi park, Wismari 4 – Lambaarst

17.06 Suitsupääsupesa lasteaed, Suitsu põik 4 – Lambaarst

01.07 Lembitu park, A. Lauteri 6 – Kasulik vares

29.07 Raua haljak, Raua 41 lähedal – Imeline puhkus

05.08 Kodu park, Vaikne 3/5 – Imeline puhkus

12.08 Tiigiveski park, Juhkentali 10 – 38 papagoid (vene keeles)

26.08 Koidu park, Koidu 97 – Kasulik vares

Uudise rubriigid: