01.08.2017

Suvevaheaeg Kadriorus ja vanalinna südames!

Augustis ootavad Peeter I Maja ja Tallinna Vene muuseum 7–13-aastaseid lapsi endale külla. Muuseumides toimuvad lastele põnevad ja interaktiivsed meelelahutusprogrammid:

„Mänguline ajarännak Kadrioru pargis" toimub teisipäeval, 8. augustil Peeter I Majamuuseumis (Mäekalda 2) algusega kell 13.00.

Meid ootab ees eriline rännak ajas 300 aastat tagasi. Alustame enda põnevat teekonda Peeter I Maja eest, kus me tutvume Peeter Suure isiku ja "vana palee" ajalooga. Saame teada, miks on Peeter I Tallinna ajaloos nii tähtis isik. Uurime, miks ostis valitseja endale suvemaja just Kadriorgu. Kes oli Katariina I ja kus asus tema aed? Kaasame enda erinevaid meeli ja tutvume, millised taimed ning vürtsid kasvasid Katariina aiakeses. Seejärel liigume edasi Peeter I aegsesse Kadrioru parki, kus tutvume barokkaia ja lossi ajalooga.

Ekskursiooni kestus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Hind 4 €/ osaleja.

„Imejoogi võlud" toimub teisipäeval, 15. augustil Tallinna Vene muuseumis (Pikk 29a) algusega kell 13.00.

Tee, mida algselt peeti nii imeravimiks kui nõiarohuks, on alates 19. sajandi keskpaigast kujunenud üheks populaarseimaks joogiks maailmas. Interaktiivses programmis räägime, kuidas Revali elanikud avastasid enda jaoks „imejoogi" võlud ja teeme üheskoos läbi 19. sajandi teejoomise rituaalid. Vaatame lähemalt ka samovari, mis oli põlvest põlve pärandatav hinnaline ese ning sageli ka jõukuse näitaja.

Tunni lõpetame lõbusa viktoriini ja seltskondliku teejoomisega.

Programmi kestus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Hind 4 €/ osaleja.

Lisainformatsiooni ürituse kohta leiab muuseumi kodulehelt www.linnamuuseum.ee/peetrimaja.   

Peetri Maja