03.07.2021

TÄHTIS! Pirita rannast leitud sinivetikas on tervisele ohutu

1. juulil võetud Pirita ranna suplusvee proovid sisaldasid küll palju sinivetikat, kuid tuvastatud liik on inimese tervisele ohutu. Ujumine Pirita rannas on lubatud.

“Soojade ilmadega hakkas Pirita rannavees õitsema vetikas ning eile võttis terviseamet proovid, et teha kindlaks, kas Pirita rannas vohav vetikas on tervisele ohtlik.Analüüs tuvastas, et 1. juulil Pirita ranna suplusveest võetud proovis oli küll suures koguses sinivetikat, kuid tuvastatud sinivetikaliik ei ole inimese tervisele ohtlik. Proovide põhjal saab öelda, et Pirital võib taas julgelt supelda,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. 
Terviseamet teavitas linnaosavalitsust, et Pirita rannast 1. juulil võetud proovis domineeris niitjas sinivetikas Aphanizomenon flosaquae, mis Läänemeres ei ole teadaolevalt toksiline. Liigi biomass oli siiski suhteliselt suur (4 mg/l), vastates intensiivsele vetikaõitsengule. “Potentsiaalselt toksiliste liikide (peamiselt perekonnast Dolichospermum) osakaal proovis oli väga väike,” kinnitas terviseamet.

Uudise rubriigid: