13.04.2021

TERVISENÄDALA NUTIMUUSIKA

12.-16.aprill on Lille lasteaias tervisenädal, mille raames saavad lapsed uusi teadmisi toitumisest, tervise hoidmisest, teevad ise salatit ja smuutit ning liiguvad aktiivselt. Seekord on tervisenädala abilisteks ka lasteaia uued nutivahendid.

Muusikaõpetaja Ann üllatas lapsi alanud tervisenädalal ja nutikuul MakeyMakey ga. See on üks tore  leiutamise komplekt, mille abil saab muuta mistahes elektrit juhtiva eseme (nt. puu- ja köögivilja) puutetundlikuks klaveriks või trummiks. Tervisenädalaga seotult olid muusikaõpetajal tegevuses kaasas erinevad puu- ja köögiviljad, et nendega saaks muusikat teha. Esmalt nimetati laste poolt kõik viljad, siis räägiti nende kasulikkusest ja maitsetest. Igaüks sai öelda, milline vili on kellegi lemmik ning millist toitu saab neist teha. Igal lapsel tuli ka voltida hõbepaberist käevõru, mis aitas muusika loomisele kaasa. Iga laps sai esitada kontserdil oma muusikapala ja lõpetada ühe vinge trummisoologa. Põnevust ja rõõmu ning avastamist jagus lastele kui ka rühmaõpetajatele.
Lõvilõugade ja Pääsusilmade rühm katsetas  tahvelarvutitega muusika loomiseks ka  musiclab'i programmi Kadinsky. See on üks  vahva programm, kus lapsed saavad muusikat joonistada ja hiljem selle taas käima panna ning kuulata ise samal ajal edasi joonistades.

Uudise rubriigid: