02.04.2018

TLT AS kutsub lapsi külla

Sel aastal tähistatakse 130 aasta möödumist päevast, mil Tallinnas läks liinile esimene tramm.

Peamised juubeliüritused on planeeritud augustisse, ent juba alates 10. maist alustab Tallinna Linnatranspordi AS lastele mõeldud üritustesarjaga „Tule vaatama, kus trammid magavad!“.

TLT AS-i juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul on tegemist lasteaia vanematele rühmadele ning esimese ja teise klassi lastele mõeldud ekskursioonidega Vana-Lõuna 41 või Koplis asuvasse trammidepoosse. „Tahame anda lastele võimaluse trammidepoo ja trammidega lähemat tutvust teha. Kes meist poleks lapsena soovinud kasvõi korrakski istuda trammijuhi kohale ja maailma sellelt kõrguselt vaadata. Nüüd avanebki mudilastel selleks võimalus,“ lisas Tamm.

TLT AS trammiliiklusteenistuse direktor ja üritustesarja mõtte algataja Andres Vään lubab, et depoo külastusel näidatakse lastele nii seda, kuidas tramme hooldatakse ning sõiduks ette valmistatakse, kui ka vanu ja väärikaid ning uusi ja nobedaid sõiduriistu endid. „Lapsed saavad tutvuda depoo hiiglaslike ruumidega, näha trammide pesemist ning uudistada, kuidas juhikabiin seest välja näeb. Iga laps saab kingituse ja suu magusaks,“ lubas Vään.

Registreerumine Vana-Lõuna 41 või Kopli trammidepoo külastamiseks algab 15. aprillil ning seda saab teha meilil katri.metsma@tallinnlt.ee või telefonitsi 643 4262. Ekskursioone korraldatakse, kuni huvilisi jätkub.