17.11.2017

TLT AS pälvis Mustamäe linnaosa auhinna

Mustamäe Linnaosa valitsus kuulutab igal aastal välja Mustamäe kõrgeima tunnustusena auhinna Mõtlev mees laureaadi ja kingib võitjale pronkskuju, mis on 2004. aastal Männi parki paigaldatud Tauno Kangro monumentaalskulptuuri koopia.

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul tunnistati ettevõte 2017. aasta parimaks ühiskonnaelu edendamise kategoorias, kus hinnatakse isiku või isikute grupi või juriidilise isiku tegevust, kes on algatanud heategevuslikke, kultuurilisi ja ühiskondlikke projekte või kelle tegevus on edendanud mustamäelaste ühiskondlikku mõtlemist ja elujärge.

 Auhinna määramist põhjendas linnaosa valitsus sellega, et TLT  on oluliselt toetanud Mustamäe arengut. Alates 1963. aastast, mil valmisid esimesed Mustamäe elamud, on linnaosa arengus etendanud tähtsat rolli ühistransport. Trollid ja bussid kindlustavad mustamäelastele hea ühenduse nii linnaosa sees, kui kesklinna ja naaberlinnaosadega. Linnaosa vereringeks olevat ühistranspordisüsteemi hoiab tasemel Tallinna Linnatranspordi AS-i koondunud veonduskompetents ning jätkusuutlikule arengule suunatud ettevõtlusstrateegia. Tegemist on Mustamäe koduettevõttega, sest TLT  peakontor ning keskne bussidepoo asuvad Kadaka teel.

 Ekspressliinid ja mugav trolliliiklus on teinud Mustamäest ühe parema ühendusega linnaosa. Tänaseks on TLT võtnud Mustamäe liinide teenindamiseks kasutusele valdavalt Euro5 ja Euro6 saastenormidele vastavad moodsad linnabussid ning hübriidid. Käesoleval ajal tegeldakse ettevõttes täiselektriliste linnasõidukite testimisega, mis pikemas perspektiivis võimaldab nii trollide kui sisepõlemismootoritega busside ja hübriidide asendamist autonoomsete saastevabade elektrisõidukitega.

 Enno Tamme kinnitusel motiveerib ühe pealinna dünaamilisemalt areneva linnaosa tunnustus kavandama Mustamäe ühistranspordi tulevikku veelgi innovaatilisemalt ning linlaste igapäevavajadusi ning uute tõmbekeskuste tekkega muutunud logistikat arvestades.

 

Urmas Tooming

Avalike suhete spetsialist

Tallinna Linnatranspordi AS