03.11.2016

TTÜ Mektory Startup Konkurss lennutab parimad Silicon Valleysse ja Euroopa Innovatsiooni Akadeemiasse

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory ootab üliõpilaste start-up meeskondi osalema seitsmendat korda toimuval TTÜ Mektory Startup Konkursil, mille finaal toimub 7. detsembril 2016. Ideekirjeldust ühel A4 lehel (one-pager) oodatakse 28. novembri südaööni.

Eelistatavalt tehnoloogiavaldkonna äriideede esitamise tähtaeg on 28. november. Peaauhinnaks on reis Silicon Valley’sse, kus on võimalik kohtuda Eesti ettevõtetega USAs ja esitleda oma ideed kohalikele investoritele. 

TTÜ Mektory start-up programmijuht Anu Oksa sõnul on tegemist ettevõtluskonkursiga, kuhu oma idee saavad esitada kõik idufirma loomisest huvitatud õppurid Eestist. TTÜ Mektory on startup võistlust korraldanud alates 2011. aastast eesmärgiga julgustada tudengeid oma ideid ärimudeliks arendama ja uusi ettevõtteid looma. Septembrikuust on toimunud iganädalaselt TTÜ Mektory STARTERtech äriideede arenguprogrammi koolitused, mis on juhendajate abil ladunud tugeva vundamendi tudengite ideedele.

„Meie start-up programmide kõige olulisemaks eesmärgiks on nakatada ülikoolide, kutse- ja rakenduskõrgkoolide õppureid ettevõtluspisikuga ning anda neile oskused ettevõtte rajamiseks,“ ütles Oks ja lisas, et nii on tänaseks alguse saanud üle 200 äriidee ning loodud on ligi palju uusi  töökohti. „TTÜ Mektory Startup Konkursi juures on siiski kõige olulisem enda ja oma idee proovile panek ning valdkondlikelt ekspertidelt saadud tagasiside.“ Oks nentis, et loomulikult motiveerib tudengeid ka väärikas auhinnafond ning rahvusvaheline ja tunnustatud žürii, mille esimeheks finaalis on Ameerikast pärit Seattle Angel Conference asutaja, koolitaja ning mentor John Sechrest.

Kuue aastaga on konkurssidelt välja koorunud mitmeid edulugusid, näiteks Foxcademy, CoModule, Weps.ee, Lainergy ja Smart Load Solutions, kes on olnud edukad ka teistes kohalikes ja rahvusvahelistes idufirmadele mõeldud programmides ning toonud väärikaid auhindu võistlustelt üle maailma.

TTÜ Mektory Startup Konkursil osalemiseks peab meeskonnas olema 2-5 liiget, kellest vähemalt pooled peavad olema tudengid. Ideekirjeldust ühel A4 lehel (one-pager) oodatakse 28. novembri südaööni aadressile anu.oks@ttu.ee.

5. detsembril toimuvas eelvoorus esitlevad kõik meeskonnad oma ideed kuni kolme minuti jooksul žüriile, kes valib välja 15 parimat. Finaali eel saavad parimad Sechrestilt personaalset tagasisidet ning nõustamist esinemise osas.

Tänavuse konkursi auhinnafond on ca 35 000 eurot. Auhindade seas on õppereis Silicon Valley’sse, piletid meeskonnale Euroopa Innovatsiooni  Akadeemia Start-up Suveprogrammi, tasuta kontoriruum TTÜ Mektorys ja juriidiline nõustamse Tedre Advokaadibüroolt üheks aastaks, piletid Latitude59 konverentsile, teenused ja mentorlus nii Tehnopoli Startup Inkubaatorilt kui ka Prototronilt.

TTÜ Mektory Start-up Konkursi partnerid on Euroopa Sotsiaalfond, Eesti Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Ettevõtlusamet, Tedre Advokaadibüroo OÜ, ERGO Insurance SE, Ameerika Ühendriikide Suursaatkond Eestis, The Harry and Reba Huge Foundation, Euroopa Innovatsiooni Akadeemia, MTÜ Prototron, Tehnopoli Startup Inkubaator ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Allikas: Mektory