10.06.2016

TTV: Bukarest läheb Tallinna eeskujul üle tasuta ühistranspordile

Värske Bukaresti linnapea Gabriela Firea teatas, et Tallinna eeskujul minnakse lähiajal terves Rumeenia pealinnas üle tasuta ühistranspordile. Tallinna elanikud on Keskerakonna poolt kehtestatud prii sõidu õigusega juba niivõrd harjunud, et seda võetakse juba kodaniku põhiõigusena, teatab Tallinna TV uudistesaade TÄNA.

5. juunil Bukarestis kohalike omavalitsuste valimised võitnud sotsialistid lubavad järsult parandada Bukaresti linnaliiklust ning ühe meetmena nähakse ette ka tasuta ühistransporti. Äsja ametisse asunud linnapea Firea sõnul aitab tasuta ühistransport vähendada ummikuid tipptundide ajal.
"Olen varasemalt Bukaresti linnajuhtidega kohtunud ja tean, et neil on seal liiklusega tõsised probleemid. Mõte minna üle tasuta ühistranspordile on Rumeenia pealinnas arutlusel olnud pikemat aega. Tundub, et uus linna juhtkond on võtnud asja tõsiselt käsile ja tahab selle ellu viia," lausus Tallinna abilinnapea Taavi Aas.
Täispikka uudist saate vaadata siit:
http://tallinnatv.eu/index.php/uudised/uudislood/9144-2016-06-09-bukarest-laheb-tallinna-eeskujul-ule-tasuta-uhistranspordile