19.08.2021

Taasiseseisvumise aastapäeva ilutulestik Inglirannal pakub vägeva vaatemängu

Tallinna Kesklinna valitsuse tellimusel toimub Reidi teel ööl vastu laupäeva kaasahaarav tuleetendus, mis paneb ilusa loppakordi suurejoonilisele öölaulupeole „Vaba Eesti“ lauluväljakul ja Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva tähistamisele.

„Meil on väga hea meel, et saame koostöös Riigikantseleiga muuta Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva tähistamise veelgi ilusamaks ja pakume Inglirannast nii öölaulupeo külalistele, kuid ka kõigile teiste linnlastele uhke vaatemängu. Meie riigi tähtsal augustiööl taevasse joonistuv elamus on võimas, turvaline, värvirikas ja loodud just selleks õhtuks. Õnnitlen kõiki Eesti vabaduse taastamise 30. aastapäeva puhul,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Ingliranna tuleetendus algab ööl vastu laupäeva kell 00.45 ja kestab 5-7 minutit. Efektne vaatemäng koosneb erinevatest meeliülendavatest ja pilkupüüdvatest efektidest. Ilutulestik on hästi vaadeldav terve Reidi tee rannapromenaadi ulatuses ja seega ei ole vaja kaasa elamiseks väiksele maa-alale kokku tulla.

Hanke taasiseseisvumise aastapäeva ilutulestiku tegemiseks võitis suurte professionaalse tasemega tuleetenduste kogemustega Pyrocom OÜ, mis tähtsustab ka keskkonnasäästlikkust. Kasutatav pürotehnika on laboratoorselt testitud ega sisalda raskemetalle ja kemikaale. Samuti koristab korraldaja nende tegevusest tekkiva prügi.

Lauluväljakul toimub 20. augustil kella 19.00st kella 00.30ni öölaulupidu „Vaba Eesti“. Enam kui viietunnisel kontserdil astub üles 450 muusikut. 

Uudise rubriigid: