10.05.2022

Taaskord toimus Eesti keele etlemiskonkurss lasteaedadele.

10. mail 2022 toimus Tallinna Arbu Lasteaia eestvedamisel ning Lasnamäe LOV-i ja Tallinna Haridusameti toetusel VI Tallinna linna vene õppekeelega lasteaedade etlemiskonkurss „Eesti keele kaunis kõla“.

Linnaosade kaupa toimunud eelvoorudesse registreerus umbes 100 etlejat, kellest lõppvooru pääses 27 tublimatest tublimat. Konkursist võtsid osa 20 vene õppekeelega Tallinna lasteasutust. Konkursi eesmärk on läbi luule tuua esile eesti keele kaunis kõla ning väärtustada ka õpetajaid-juhendajaid, kes ilusat eesti keelt mudilastele õpetavad.

Noored etlejad kogunesid Lindakivi kultuurikeskuse suures saalis. Osalejaid tervitas abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kes julgustas väikeseid esinejaid ja soovis neile edu luuletuse esitamisel. Konkursi aukülaliseks oli lastekirjanik Wimberg (Jaak Urmet). Võitjatele valmistas ta imelise kingituse – oma autogrammiga raamatu.

Kõikidel oli hea tuju, laste silmad särasid, oli kuulda laste naeru, tänusõnu ja õnnesoove. Kõlasid luuletused Eestimaast, loodusest, emast, perest jne. Lapsi lõbustas rõõmsameelne ja vahva kass Piret. Kõik esinejad pälvisid tugeva aplausi.

Lõppvoorus hindas meie väikeseid esinejaid žürii, kuhu kuulusid abilinnapea Vadim Belobrovtsev, lastekirjanik Wimberg, Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtchenko, Tallinna Haridusameti alushariduse spetsialistid Merike Kivimäe ja Anne Targem. Žüriil ei olnud lihtne otsuseid teha, sest kõik lapsed andsid oma parima.

Žürii lemmikuteks said sel aastal:

  1. Nora Jakuštšenko – Tallinna Tähekese Lasteaiast
  2. Miroslava Horev – Tallinna Unistuse Lasteaiast
  3. Maria Are – Tallinna Arbu Lasteaiast
  4. Arina Makarova – Tallinna Paekaare Lasteaiast
  5. Sofia Kikina – Tallinna Suur-Pae Lasteaiast
  6. Timofei Tubalev – Tallinna Liikuri Lasteaiast
  7. Aleksandr Macri` – Tallinna Arbu Lasteaiast

Lisaks sai Mira Šmeljova – Unistuse Lasteaiast eripreemiat – terve korvike kommi!

Täname kõiki esinejaid, nende juhendajaid, kuulajaid, žüriiliikmeid ja neid, kes olid meile abiks ürituse korraldamisel.  

Soovime jätkuvalt häid emotsioone koos ilusate eestikeelsete luuletustega!

DSC_0473.JPG