25.01.2018

Taavi Aas: ERJK menetlus Tallinna linnauudiste teemal on kallutatud

Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni menetlusest Tallinna linnauudiste teemal pole oodata objektiivsust, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Aasa sõnul tuleneb Tallinna vastane kallutatus ERJK liikmeskonnast. "Selle komisjoni häälekaim liige on Kaarel Tarand, kellel on kõigile teadaolevad väga selged poliitilised sümpaatiad ja veelgi selgemad antipaatiad," ütles Aas. "Lisaks on komisjonis suur kaal meie poliitilistel konkurentidel, kellelt pole objektiivset suhtumist oodata. "

Aas osutas, et Tallinn tellib linnauudisteks eetriaega juba üle 20 aasta, PBKst aga 14 aastat. Nii suur tähelepanu linnauudistele on seotud eelseisvate Riigikogu valimiste ja tiheneva konkurentsiga. "Suur meediatähelepanu Tallinna linnajuhtidele pole midagi enneolematut," kommenteeris Aas. "Enne valimisi oli ainuüksi minul Eesti meedias 600-900 mainimist kuus ilma PBKta. Ka saadete sisuks olid tavalised linnauudised, Reidi tee, Haabersti ristmik jne."

Aas mainis, et Eestis on vajadus sõltumatu ja objektiivse erakondade rahastamist uuriva organi järele. "Omavalitsuste rahakasutuse sihipärasuse osas on volitatud järelevalvet tegema riigikontroll, ERJK siin õigust ei oma".