14.10.2016

Taavi Aas: Peterburi ja Tallinna sõprus on aastatega süvenenud

Neljapäeval, 13. oktoobril algasid järjekordsed “Tallinna kohtumised Peterburis”, mille raames saavad peterburilased osa mahukast kultuuriprogrammist, toimuvad ka mitmed linnajuhtide omavahelised kohtumised.

„Mul on hea meel, et nende paljude aastate vältel ei ole see traditsioon katkenud, vaid vastupidi – hoogsalt arenenud ja uued mõõtmed omandanud,“ ütles piduliku galakontserdi avakõnes Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas.

„Kahe linna kohtumiste traditsioonile pandi alus 1999. aastal ja sedakorda toimuvad need juba 16. korda. Meie linnade heanaaberlikud suhted kujunesid aastasadadega ja nüüd Tallinn ja Peterburi teevad tihedat koostööd paljudes elusfäärides. Ent kõige hinnalisemad on inimestevahelised kontaktid ning linnade tasandil koostöö võimaldab just selliseid kontakte parimal moel arendada ja toetada“, sõnas Aas

„Ka seekord esitab Tallinn peterburilastele traditsiooniliselt sisutiheda kultuuriprogrammi, mis rõõmustab kammer- ja õigeusu- ja jazzmuusika ning skulptuuri ja maalikunsti austajaid. Ühtlasi õnnestub teil kohtuda Tallinna kollektiivide ja artistidega, kelle nimed on teile hästi tuntud. Nimetagem siinkohal neist vaid mõnda – Таllinna Linnateater lavastaja Elmo Nüganeni juhtimisel, hiilgav pianist Kalle Randalu ja iginoor Anne Veski“, ütles Taavi Aas oma avakõnes.

Taavi Aas juhtis ka tähelepanu sellele, märgina Tallinna ja Peterburi sõprusest astuvad tänasel galakontserdil esmakordselt koos üles kaks suurepärast kollektiivi - Tallinna Kammerorkester ning kuulus ja armastatud Peterburi kollektiiv Terem Kvartet. „Arvan, et see ühine ülesastumine on linnadevaheliste heade suhete ilus väljendus“.

“Tallinna kohtumised Peterburis” toimuvad 13.-15. oktoobrini. Traditsioonilise kultuuriürituse raames esitletakse Eesti Maalikunstnike Liidu näitust „Kohtumised“, toimub pidulik avaüritus ja gala-kontsert, kus esineb Tallinna Kammerorkester Risto Joosti dirigeerimisel, solistina astub üles Kalle Randalu klaveril. Tallinna Linnateater annab Peterburi Akadeemilise Akimovi-nimelise teatri esinduslikus teatrisaalis külalisetenduse „Aeg ja perekond Conway”. Kontserdid annavad ka laulja Anne Veski ja ansambel Orthodox Singers. Avatakse Tauno Kangro skulptuurinäitus „Eluslooduse metsik elu“.

Peterburi ja Tallinna kohtumiste traditsioon sai alguse 1999. aastal, mil toimusid esimesed Peterburi kohtumised Tallinnas, tallinlased olid esimest korda kolleegidel külas 2001. aastal. Vastastikused kohtumised toimuvad kordamööda üle aasta, vaheldumisi Peterburis ja Tallinnas. Seekord kohtuvad Tallinn ja Peterburi juba 16. korda.