01.06.2017

Taavi Aas: Prügi-Uber on õiguslik nihilism ja saastamise õigustamine

Nõmme kampaaniaaktivistide Prügi-Uber, mis soovib prügi linna maha laotada, kujutab endast seaduserikkumisele üleskutsumist, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas.

“Seadused ja ka lihtsalt heakorra austamine on kõigile kohustuslik. Ühiselu reegleid tuleb täita isegi siis kui sa oled pärit Nõmmelt ja isegi siis kui sa oled kodanikuaktivist,“ sõnas Aas kommenteerides kahe nõmmelase kampaaniat. 

„Seaduserikkumisele üles kutsumine ja jutt sellest, et Vabaduse väljakule tuleks prügi vedada, on õiguslik nihilism. Inimesed, kes tulevad linna saastama, saavad karistada,” ütles Aas, lisades, et ajakirjanikud peaksid lõpetama taolise õigusrikkumiste heroiseerimise.

Taavi Aas osutas veel, et aktivistid Elmo Ant ja Tiit Kruusalu ajavad lehes ja pressiteadetest vastukäivat juttu sellest, kas Nõmmel veab prügi BWM või Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus. “Jutud, et töid teostab BWM on vale,“ ütles Aas.  „Täna veab Nõmmel prügi Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus. Kui ilmneb probleeme, tuleb pöörduda
jäätmekeskuse poole.“ 

Aas osutas, et vedaja vahetusega on hakatud vahepealsetest raskustest üle saama, kuid paistab, et aktivistide eesmärk on tähelepanu saada, mitte probleem lahendada.