09.03.2018

Taavi Aas: Tallinna märtsipommitamise ohvrid väärivad mälestusküünalt

Süüdates küünla märtsipommitamise ohvrite mälestuseks, hindame tänast turvatunnet Eestis ja Tallinnas, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas tänases avalduses.

„Täna, 74 aastat tagasi langesid Tallinnale tuhanded pommid, tappes sadu inimesi ja hävitades suure osa meie ajaloolisest linnasüdamest. 1944. aasta märts jääb Tallinna ajalukku kui traagiline aeg, mil Nõukogude lennuväe valimatu pommitamine vigastas ja tappis paljusid tallinlasi, enamasti neid, kellel sõjategevusega mingit pistmist polnud,“ teatas linnapea Taavi Aas.

„Me jääme mäletama neid ohvreid ja see päev väärib mälestusküünalde süütamist. Süüdates küünla sõjaohvrite mälestuseks, oskame me hinnata rahu, väärtustada turvatunnet ja kalliks pidada meie igapäevast kindlust ning stabiilsust. Oskame hinnata ka seda, et Eesti on rahulik riik, mis on kaitstud ja vaba ning meie kodulinn ohutu paik,“ lisas Aas.

„Teise maailmasõja armid on meie linnas siiani näha, kuid me oleme teinud oma parima, et vältida minevikutraumade kordumist,“ lõpetas Aas.