01.08.2018

Täispikk triatlon IRONMAN muudab ühistranspordiliinide liiklust

Seoses laupäeval, 4. augustil Tallinnas toimuva täispika triatloniga IRONMAN muudetakse osade linna ühistranspordiliinide liiklust.

Ühistranspordi tööpäeva algusest kuni tööpäeva lõpuni sõidavad liinide nr 1 ja 3 trollibussid Kaarli puiestee ja Toompea tänava ristmikuni, tehes ajutise lõpp-peatuse Kaarli puiesteel kesklinna suuna Tõnismägi trollipeatuses. Ära jäävad Vabaduse väljak, Estonia ja Kaubamaja peatused.

Liinide nr 21, 21B, 41 ja 41B autobussid teevad Balti jaama suunal ümbersõidu Kaarli puiestee, Toompea tänava ja Kaarli puiestee kaudu, tehes ajutise peatuse Kaarli puiesteel kesklinna suuna Tõnismägi trollipeatuses; liinide nr 21, 21A, 41 ja 41A bussid Balti jaamast Kakumäe sõidusuunal kesklinna marsruudilõiku ei sõida ja Mere puiestee, Viru, Vabaduse väljak peatustes ei peatu.

Liinide nr 5, 18, 36, 40, 73 autobussid ja liinide nr 3 ja 4 trammid Pärnu maanteel linnast väljuval suunal paiknevates Viru ja Vabaduse väljak peatustes ei peatu. Autobussiliinid teevad peatuse Vabaduse väljak samanimelises trammiliinide nr 3 ja 4 peatuses.

Liinide nr 16, 17, 17A, 20, 20A, 23 autobussid ei peatu Vabaduse väljakul linnast väljuval suunal paiknevas Vabaduse väljak peatuses vaid teevad Vabaduse väljak peatuse Estonia puiesteel enne Pärnu maanteed paiknevas Vabaduse väljak peatuses;

Ümbersõitudele suunatavad trolliliinid nr 1, 3 ja autobussiliinid 21, 21B, 41, 41B sõidavad vabade sõidugraafikutega.

Laupäeval, 4. augustil ühistranspordi tööpäeva algusest kuni tööpäeva lõpuni ja pühapäeval, 5. augustil kella 9-12 on liini nr 3 autobussid suunatud Veerenni suunal ümbersõidule Põhja puiestee, Suurtüki tänav, Rannamäe tee, Toompuiestee, Kaarli puiestee, Vabaduse väljak, Estonia puiestee, Teatri väljak. Ära jäävad peatused Linnahall, Mere puiestee ja A. Laikmaa.

Liini nr 73 autobussid teevad mõlemal suunal ümbersõidu marsruudil Põhja puiestee, Kultuurikatla esine teelõik, Kursi tänav, Kalasadama tänav ja Kalaranna tänav, tehes linnast väljuval suunal ajutise Linnahall peatuse Kultuurikatla esisel teellõigul peale Põhja puiestee ristmikku ja kesklinna suunal peatuse Põhja puiesteel Linnahalli peatuses.

Autobussiliinidel nr 3, 59, 73 ja trammiliinidel nr 1 ja 2 esineb lühiajalisi seisakuid, liinid sõidavad vabade sõidugraafikutega.

4. augustil ühistranspordi tööpäeva algusest kuni kella 17.30-ni ja pühapäeval, 5. augustil kella 9-12 suunatakse liini nr 40 autobussid ümbersõidule marsruudil Randla tänav, Puhangu tänav, tehes ajutise peatuse Puhangu tänaval peale Randla tänava ristmikku. Ära jääb Supelranna peatus.

Autobussiliini nr 72 marsruuti lühendatakse Sõle tänava – Kopli tänava ristmikuni, tehes lõpp-peatuse kesklinna suunal paiknevas Maleva peatuses. Ära jäävad Sirbi, Marati, Sepa ja Kopli peatused; ka autobussiliin nr 72 sõidab vaba sõidugraafikuga.

4. augustil Tallinna toimuv täispikk triatlon IRONMAN algab Lennusadamas ujumisega ja finiš on võistluskeskuses Vabaduse väljakul. Võistlusega seoses on mõned Kesklinna, Põhja-Tallinna ja Haabersti linnaosa teed 3.-5. augustini osaliselt või täielikult suletud.

Tegemist on 3,8 km ujumise, 180 km rattasõidu ja 42 km jooksmisest koosneva maailma ihaldatuima triatloni formaadiga. IRONMAN brand on maailmas suurima „User Based Sport Brand“ ja selle konkreetse sündmuse Eestisse toomisega on nähtud vaeva üle seitsme aasta.

Mitmepäevase triatlonifestivali ajakavva mahuvad muu hulgas veel heategevusjooks, lasteüritused, lühitriatlon ja rokk-kontsert. Sündmus on ka EV100 ametlikus programmis.