14.05.2022

Talgulised istutasid Tuvi parki sadakond põõsast

Tallinna Kesklinna Valitsus korraldas linnaosade päeva puhul Tuvi pargis istutustalgud, mille käigus istutati pargialale mitmesuguseid põõsaid, mis tulevikus ohtralt õite ilu pakuvad ja pargi veelgi õdusamaks muudavad. Talgutest võtsid lisaks linnaosa valitsuse töötajatele osa ka Saksa saatkonna töötajad ja piirkonna elanikud.

“Suur kevad lasi end sel aastal pikalt oodata, ent nüüd lõpuks saab kogu linn täies ilus õide puhkeda. Täiendasime Tuvi pargi haljastust rohkem kui saja erinevat liiki põõsaga. Tööd jätkus mitmeks tunniks. Vaatamata heitlikule ilmale ja tugevatele vihmahoogudele sai ette võetu lõpule viidud,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Tõnismäe asumis paiknevat, 1980. aastatel metsistunud ja hooletusse jäetud Tuvi parki on alates 2003. aastast hoogsalt korrastatud ning 2004. aastal võeti park riikliku looduskaitse alla. Park on saanud oma nime sellega külgneva Tuvi tänava järgi. Viimastel aastatel on park kuulsust kogunud veebruarikuiste kõrgetasemeliste jääskulptuuride väljapanekutega. Naabruses paikneva Saksa saatkonnaga on Kesklinna valitsus ka varem koostööd teinud. Eelmisest aastast kaunistab parki mängu- ja spordiplatsi lähistele püstitatud Berliini karu.

Kesklinna parkide ja haljasalade lillepeenardesse ja vaasidese istutatakse tuhandeid kevadlilli ning tärkamise ja üksteise järel õide puhkemise ootel on tuhanded sibullilled, õide on puhkemas või on juba puhkenud ka parke kaunistavad ilupuud. „Tasub kevadiste parkide ilu ja võlu avastamine ette võtta,“ lisas linnaosa vanem.

Uudise rubriigid: