27.03.2018

Tallinn algatab Õismäe raba terviseradade parklate osas avaliku arutelu

Esmaspäeval toimus abilinnapea Züleyxa Izmailova eestvedamisel nõupidamine, kus arutleti Õismäe raba terviseradade projektis planeeritud parklate rajamist. Läbirääkimiste tulemusena jõuti konsensusele, et parklate rajamise detailid avatakse avalikule arutelule.

Abilinnapea Züleyxa Izmailova kutsus esmaspäeval kokku koosoleku, kus käsitleti eelmisel nädalal alanud Õismäe raba terviseradade laiendamise ettevalmistustöid. Koosolekul osalesid Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson ning Tallinna Kommunaalameti ja Keskkonnaameti esindajad. Abilinnapea sõnul tekitasid osad projekti detailid kohalikes elanikes ja keskkonnaaktivistides segadust ja küsimusi. “Elav poleemika puhkes eelkõige planeeritavate parklate osas. Paljud ei mõistnud, miks on vaja terviseradade kõrvale rajada kolm parklat kokku 150 parkimiskohaga,” nentis Izmailova.

Koosolekul jõuti parklate ja kavandatavate raietööde osas üksmeelele. “Kuna parklate rajamisega ei oleks niikuinii veel sel aastal alustatud, ei olnud keegi vastu mõttele parklate jaoks kavandatud aladel praegu puud alles jätta. Ühtlasi olime ühel nõul, et autoparklaid puudutavad detailid tuleks taaskord avaliku arutelu alla võtta,” märkis Izmailova.

Ühtlasi otsustasid abilinnapea Züleyxa Izmailova ja Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson, et parklate rajamise asjus korraldatakse ideekorje. „Oleme avatud igasugustele ideedele – mis vormis ja kuidas parklad peaksid olema rajatud. Avalikustame kogutud mõtted ja ideed jooksvalt, et elanikel tekiks võimalus nende üle arutleda,” sõnas Jürgenson.

Avalik diskussioon on kavas ka Tallinna heakorrakuu raames toimuvatel Haabersti koristustalgutel.

Linnaelanike ideed on oodatud meiliaadressidele Zuleyxa.Izmailova@tallinnlv.ee ja Marek.Jyrgenson@tallinnlv.ee.