02.04.2018

Tallinn alustab kevadiste terviseüritustega noortele

Teisipäeval, 3. aprillil, algab Tallinnas noortele suunatud tervisesari, mis keskendub eeskätt vaimse tervise teemadele – nii jagatakse noortele teadmisi, kuidas pingetega toime tulla, ennetada läbipõlemist jms.

Terviseürituste raames tutvustatakse erinevaid elustiili viise, mis pakuvad noortele võimalusi stressi ja emotsioonidega toimetulekuks. Ühtlasi tutvustatakse lihtsaid võimalusi oma igapäevaste liikumisharrastuste suurendamiseks ja jagatakse nõu ka terviklikust toitumisest. Sari algab 3. aprillil terviseteemalise jututoaga, kus räägitakse läbipõlemisest ning jagatakse nippe, kuidas seda ületada ja ennetada. 

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul tahetakse vaimsele tervisele keskendunud terviseüritustega kevadisel eksamieelsel ajal noortele meelde tuletada, kui oluline on stressirohkel ajal liikumine, tervislik toitumine ja puhkus. „Kevad on noorte jaoks alati stressirikas aeg – ees on ootamas eksamid ja selja taga pikk ning väsitav kooliaasta. Noorte tervisesarja üritused pakuvadki just sel ajal noortele praktilisi teadmisi, et tõsta nende igapäevaseid oskusi pingelistel aegadel stressi ja emotsioonidega toimetulekuks,“ tutvustas abilinnapea sarja eesmärki.

Sari algab 3. aprillil vaimse tervise teemaliste jututubadega. Kavas on lisaks praktilised töötoad toitumisest ja sarja lõpetavad varasuvised välitreeningud, kus saab tutvuda mitmesuguste liikumisvõimalustega. Üritused vältavad kuni juunini ning need on suunatud noortele alates 16. eluaastast.

Üritustel jagavad oma kogemusi ja õppetunde stressist, läbipõlemisest jms. teemadel noored ise. Nõu jagavad eksperdid, aga ka näiteks tervisliku elustiili- ja terviseblogija Merilin Taimre (Paljas Porgand).

Noorte tervisesarja kava leiab Tallinna noorteinfo veebilehelt www.tallinn.ee/noorte-tervisesari. Üritustel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Sarja peakorraldaja on Tallinna spordi- ja noorsooamet.