18.11.2020

Tallinn alustab taas pressikonverentside otseülekandeid telekanalis ETV+

Alates 18. novembrist taasalustab Tallinna linn koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga pealinna venekeelsete pressikonverentside otseülekandeid telekanalis ETV+. Muu hulgas antakse igal pressikonverentsil infot sellest, milliseid meetmeid linnavõimud rakendavad COVID-19 leviku tõkestamiseks ning kriisi tagajärgede leevendamiseks.

Tallinna linnavalitsuse pooltunnilist pressikonverentsi otseülekannet saab vaadata kolmapäeviti kell 13:10 telekanalis ETV+.

Tallinna linnakantselei kommunikatsioonijuht Kirsti Ruul märkis, et vene keelt kõnelevate inimeste osakaal on peaaegu 45% Tallinna elanikest, mistõttu on väga oluline anda venekeelsele elanikkonnale aktuaalset infot nii kiiresti kui võimalik, kasutades mitmeid eri meediaallikaid.

„Me peame õigeaegselt teavitama elanikkonda olukorrast pealinnas ja rakendatud meetmetest ning teavitama, millist abi osutatakse linnaelanikele“, ütles Ruul. „See on eriti oluline praeguses olukorras, kus koroonaviirus muudab taas pilti iga päev, uute piirangute kehtestamine ei ole välistatud ja aina rohkem inimesi on selle tõttu stressis. Oleme tänulikud suurtele portaalidele rus.Postimees, rus.Delfi ja ERR Novosti, mis on säilitanud kevadel alustatud traditsiooni ja jätkavad meie venekeelsete pressikonverentside edastamist. Koostöö linnavalitsusega taastab nüüd ka telekanal ETV+, mis aitab kaasa sellele, et Tallinna elanikud saaksid õigeaegselt vajaliku informatsiooni linnas toimuva kohta.“

„Kevadine kogemus on näidanud, et linnavalitsuse pressikonverentside saated, mis puudutavad nii olulist teemat, nagu koroonaviiruse leviku tõkestamine, olid väga nõutud“, ütles ETV+ peatoimetaja Ekaterina Taklaja. „Kuna viimastel päevadel on olukord taas halvenenud, oleme valmis pakkuma eetriaega, et anda oma vaatajatele võimalus saada olulist teavet võimalikult kiiresti ja esiallikast.“

Hetkel on saavutatud kokkulepe mis on jõus lähinädalatel. „Plaanime otseülekandeid edastada esialgu jõuludeni. Koostööd linnavalitsusega on alati võimalik jätkata, et aidata kaasa elanike teavitamisele koroonaviirusest tingitud olukorras,“ lisas Taklaja.

Tallinna pressikonverentside otseülekanne näeb alati ka linna veebilehel Tallinn.ee ja linna ajalehe Stolitsa koduleheküljel.

Traditsiooniliselt toimuvad iganädalased linnavalitsuse istungijärgsed pressikonverentsid kolmapäeviti eesti keeles. Seega on meedial võimalus edastada laiale publikule kõige olulisemad linna otsused ja informeerida pealinnas kavandatavatest üritustest. Kuna üks kohaliku omavalitsuse olulisemaid ülesandeid on õigeaegselt teavitada elanikke linnavõimu tehtud otsustest ja linna elust tervikuna, otsustati korraldada Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsid ka vene keeles, võimalusega otseülekannet edastada sellest huvitatud meediakanalite ja väljaannete vahendusel.

Esimest korda kanti venekeelne Tallinna linnavalitsuse pressikonverents telekanalis ETV+ üle 25. märtsil 2020, seda sai jälgida ka portaalis rus.err.ee ja linna kodulehel Tallinn.ee/rus.

  

Uudise rubriigid: