15.11.2021

Tallinn avab veel viis koroonaennetuspunkti

15. novembril kell 12 avab Tallinna linn koostöös erameditsiiniteenuse osutajaga Haaberstis, Lasnamäel ja Kristiines tööd kokku neli täiendavat COVID-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunkti. Kolmapäeval, 17. novembril lisandub koroonaennetuspunkt ka Balti jaama.

„Oleme seni tegutsenud koroonaennetuspunktide põhjal saanud kinnituse, et kui vaktsineerimine on inimestele lihtsasti kättesaadav ja sellega kaasneb ka nõustamine, kasutatakse seda aktiivselt. Seetõttu otsustasime teenust veelgi laiendada, et iga soovija leiaks endale sobiva võimaluse,“ märkis abilinnapea Betina Beškina. „Nakatumise näitajad on viimastel päevadel tasapisi langenud ja ehkki ei ole teada, kas see trend jääb praegu püsima, näitab statistika selgelt, et vaktsineeritud inimesed nakatuvad vähem ja põevad kergemini.“

Täna kell 12 avatakse nõustamis- ja vaktsineerimispunktid Haabersti Rimis (Haabersti 1), Linnamäe Maxima parklas (Linnamäe tee 57), Kristiine keskuses (Endla 45) ja Ülemiste keskuses (Suur-Sõjamäe 4). Koroonaennetuspunktid on avatud argipäevadel kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17. 

Samadel kellaaegadel on jätkuvalt on avatud nõustamis- ja vaktsineerimispunktid Lindakivi kultuurikeskuses (Jaan Koorti 22) ja Põhja-Tallinna kogukonnamajas (Kari 13).

Vabaduse väljaku nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt teenindab soovijaid iga päev kella 9–21ni. PCR-testi proov võetakse kas ninaneelust või kurguloputusvedelikust. 

Kõik koroonaennetuspunktid teenindavad soovijaid eelbroneeringuta ja tasuta, välja arvatud PCR testi tegemisel saatekirjata.

Kolmapäeval, 17. novembril avatakse nõustamis- ja vaktsineerimispunkt ka Balti jaamas.   

Uudise rubriigid: