10.11.2021

Vabaduse väljakul on avatud statsionaarne nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt

Tallinna linn koostöös Confidoga avas Vabaduse väljakul statsionaarse Covid-19 nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkti, kus kõiki soovijaid teenindatakse eelbroneeringuta iga päev kella 9–21ni.

Abilinnapea Betina Beškina tõdes, et kui vaktsineerimine on inimestele lihtsasti kättesaadav ja sellega kaasneb ka nõustamine, kasutatakse seda aktiivselt. „Alates 20. oktoobrist avatud nõustamis- ja vaktsineerimispunktides kaitsesüsti saanute arv läheneb juba 6000-le, mis näitab, et teenusega tasub jätkata ja tuua see linlastele lähemale,“ rääkis Beškina. „Vabaduse väljakul avatavas nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunktis saame vastu võtta kuni 250 patsienti päevas. Tehakse nii esimesi, teisi kui ka tõhustusdoose ning pakume ka PCR testi võimalust, mis on samuti nakkusahelate katkestamiseks äärmiselt oluline.“      

Vabaduse väljaku teenuspunktis saab valida kõigi Eestis kasutusel olevate vaktsiinide vahel, sh kahedoosiline Pfizer/BioNTech ja Moderna või ühedoosiline Jansseni vaktsiin. PCR testimine on saatekirja alusel tasuta ning ilma saatekirjata tuleb tasuda 44 eurot.

Kui inimesel ei ole mingil põhjusel võimalik ise vaktsineerima minna, on Tallinnas võimalik vaktsineerimisbrigaad koju kutsuda. Eelregistreerida saab telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Patsientidele öeldakse päev ja kellaaegade vahemik, millal vaktsineerimisbrigaad nende juurde jõuab. Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad argipäevadel kell 9–18. Kohapeal teeb õde ka otsuse, kas patsient oleks võimeline teiseks doosiks ise mõnda vaktsineerimispunkti minema või saadakse teinegi doos kodus.

Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kesklinna nõustamis- ja vaktsineerimistelgid on töö lõpetanud, kuid jätkuvalt on avatud Lindakivi kultuurikeskuses asuv nõustamis- ja vaktsineerimispunkt. Täna kell 12 avatakse nõustamis- ja vaktsineerimispunkt Põhja-Tallinna kogukonnamajas (Kari tn 13).

Kõigis Tallinna Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunktides oli 9. novembri seisuga vaktsineeritud 5641 inimest, neist 3686 inimest on saanud esmase, 626 teise ja 1329 tõhustusdoosi. 

Vabaduse väljakule püstitatud nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkti paigaldamist saab näha SIIT  

Uudise rubriigid: